دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
450 هزار خودرو فرسوده اسقاط می شود
۱۰:۰۶ | ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
اجاره خودرو
برای بهبود کیفیت هوا؛

450 هزار خودرو فرسوده اسقاط می شود

پرشین خودرو: براساس پیش بینی‌های انجام شده و عملکرد ستاد سوخت تا پایان سال در مجموع حدود 2 میلیون خودرو فرسوده اسقاط خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، براساس برنامه‌های پنج ساله یکی از اقداماتی که دولت موظف است در راستای بهبود کیفیت هوای کشور انجام دهد خروج خودروهای فرسوده و جایگزینی آنها با خودروهای جدید است.

از جمله این اقدامات که در ستاد مدیریت مصرف سوخت درحال پیگیری است اسقاط خودروهای فرسوده در ازای واردات خودروهای خارجی است که توسط وارد کنندگان انجام می شود.

محمد حیدری سرپرست معاونت نوسازی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در نشست خبری که در خصوص این موضوع برگزار شد اعلام کرد: براساس این مصوبه هیئت دولت، وارد کنندگان خودرو برای خودروهای وارداتی که زیر 6 لیتر مصرف سوخت دارد یک خودروی فرسوده، از شش تا 10 لیتر چهار خودروی فرسوده و 10 لیتر به بالا ، شش خودروی فرسوده باید اسقاط کنند.

براساس این مصوبه تمام وارد کنندگان خودروها از 26 خرداد امسال موظف شدند به جای پرداخت هزینه گواهی اسقاط خودرو ، برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده اقدام کنند.

این گزارش حاکی است از ابتدای اجرای طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده تاکنون یک میلیون و 600 هزار خودور از رده خارج شده که براساس پیش بینی اولیه باید 2 میلیون و 300 هزار خودرو خارج می‌شد.

اما به گفته مسئولان ستاد پیش بینی می‌شود تا پایان امسال حدود 400 تا 450 هزار خودروی فرسوده با مشارکت وارد کنندگان از رده خارج شود.

از سوی دیگر با اقداماتی که ستاد سوخت در زمینه راه اندازی مراکز جدید اسقاط خودرو انجام داده است سرمایه‌گذارانی که علاقمند به فعالیت در این بخش هستند می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد مدیریت مصرف سوخت مجوز لازم را برای ایجاد مراکز اسقاط خصوصی اخذ کنند که پس از اخذ مجوز و با هماهنگی لازم با پلیس راهور می‌توانند کد فعالیت خود را از ستاد دریافت کرده و فعالیت خود را در این بخش آغاز کنند.

براین اساس همه درخواست کنندگان تأسیس مرکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده با مراجعه به سازمان­ صنعت، معدن و تجارت استان محل فعالیت و ارائه مدارک لازم و رعایت ضوابط تعریف شده، نسبت به دریافت جواز تأسیس کارخانه بازیافت خودرو اقدام کنند.

به گزارش فارس، پس از این مرحله یعنی دریافت موافقت اصولی وزارت صنعت، معدن و تجارت به پلیس راهور ناجای استان ذیربط جهت دریافت نامه اعلام آمادگی برای ارسال افسر کارشناس به محل سایت مورد نظر مراجعه کنند که در نهایت پس از اخذ دو مجوز فوق جهت تخصیص کد موقت و فعالسازی آن در سامانه نوسازی ناوگان به این ستاد مراجعه خواهند کرد.

نظر بینندگان
!
!
!