پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۹ | ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
بررسی چالش های مدیریت برند در صنعت قطعه سازی
۱۰:۳۹ | ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
اجاره خودرو
توسط مشاور سابق شرکت خودروسازی جنرال موتورز صورت می گیرد؛

بررسی چالش های مدیریت برند در صنعت قطعه سازی

پرشین خودرو: همزمان با برپایی نمایشگاه قطعات و مجموعه های خودرو سمینار چالشهای شرکت های قطعه ساز ایرانی در ورود به عرصه مدیریت برند و نقش آن در فرایند جهانی شدن با سخنرانی مشاور سابق شرکت خودروسازی جنرال موتورز آمریکا برگزار می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، دکتر محمود سمیعی نصر عضو هیئت علمی دانشگاه و مشاور سابق شرکت خودروسازی جنرال موتور ز آمریکا در این رابطه گفت: در بازار بشدت رقابتی دنیای امروز که ما هم فاصله چندانی با آن نداریم،برندینگ مهم ترین بخش تجارت در صنعت قطعه سازی است .

وی گفت: این اعتقاد در بزرگترین مدیران موفق شرکتهای معتبر بین المللی و کارشناسان این عرصه وجود دارد که شروع یک کسب و کار بدون تفکر برند نمودن آن یک اشتباه بزرگ است.

وی ادامه داد: با توجه به گسترة سرعت تحولات جهانی و کمرنگ شدن مرزهای اقتصادی و نزدیک بودن حضور ما در سازمان تجارت جهانی ، بقای شركتها ایرانی در حضور قدرتمند در بازارهای داخلی و افزایش توانمندی در صادرات می باشد که در صورت اخذ چنین استراتژی ایجاد برندی معتبر اجتناب ناپذیر است .

وی تصریح کرد: تحولات جهانی در صنعت خودرو و قطعه با ظهور شرکتهای صاحب برند، هشداری برای شرکتهای مستقل در منطقه چون ایران به‌شمار می‌روند تا خود را برای رویارویی با موج تحولات آینده که می تواند به یک سونامی تبدیل شود آماده كنند، در غیر این‌صورت باید عرصه را ترك و میدان را به دیگران واگذار كنند.

وی افزود: با وجود ادغام خودروسازان جهانی و رشد ظرفیت آنها ، ضروری است صنعت خودرو‌سازی و قطعه‌سازی کشورمان نیز زمینه اتحاد استراتژیک با صنایع خودروسازی و قطعه بزرگ دنیا را فراهم کند، زیرا با این روند ضمن فراهم شدن شرایط انتقال دانش و فناوری، بهبود کیفی در صنعت صورت گرفته و زمینه توسعه بازارهای صادراتی و پایداری کسب و کار صنعت خودرو کشور بیش از گذشته فراهم خواهد شد.

سمیعی نصر افزود: در این راستا لازم است متولیان صنعت کشور بصورت کلان و قطعه سازان بصورت خاص ، اعم از بخش دولتی و خصوصی با ورود به عرصه مدیریت برند ، زمینه توسعه ارتباط با برندهای بزرگ و جهانی‌سازی تولید و تجارت در صنایع مختلف را فراهم آورند و با برقراری ارتباط موثر با شبکه‌های تامین جهانی ،راه ورود صنایع کشور را به بازار‌های بین‌المللی هموار کنند.

بنا بر این گزارش، سمینار چالشهای شرکت های قطعه ساز ایرانی در ورود به عرصه مدیریت برند و نقش آن در فرایند جهانی شدن هشتم آذر ماه جاری و همزمان با نمایشگاه قطعات و مجموعه های خودرو در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برپا خواهد شد. علاقه مندان جهت حضور در این سمینار می توانند با شماره تلفن 44278997 تماس برقرار کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
صنعتقطعه سازی
نظر بینندگان
!
!
!