شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۳ | ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
ده اختراع برتر 2014+تصاویر
۱۲:۰۳ | ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
اجاره خودرو

ده اختراع برتر 2014+تصاویر

پرشین خودرو: شاید کسی باور نمی کرد که روزی از همه چیز بتوان به صورت سه بعدی پرینت گرفت و یا با ماشینی بدون بنزین سرعتی بالاتر از 150 کیلومتر در ساعت را تجربه کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، جهان در سال 2014 اختراعات مهمی را تجربه کرده است. فهرست زیر برخی از اختراعات مهم و تاثیرگذار جهان در سال 2014 است.
 
اسکیت پرنده
 

 
داشتن اسکیت پرنده از سال 1989 جزو آرزوهای بشر بوده و اکنون، نوعی از این وسایل تولید شده که می توانند 15 دقیقه در هوا معلق بمانند.
 
فضاپیمای فوق هوشمند

 
نه روسیه، نه آمریکا و نه اروپا نتوانستند در اولین تلاش خود به مریخ برسند اما هند با هزینه ای کم تر از برخی فیلم های هالیوودی توانست در اولین تلاش خود فضاپیمایی را به مدار مریخ ارسال کند.
 
راکتوری با قابلیت گداخت هسته ای
 

گرفتن انرژی از هسته های هیدروژن همواره یکی از اهداف دانشمندان اتمی بود است.اکتبر 2013 مارتین اعلام کرد که توانسته راکتورگداخت هسته ای را تولید کند که می تواند برای یک دهه در یک واگن استفاده شود.
 
شارژر بدون سیم

 

تصور کنید که بدون نیاز به هیچ سیم رابطی بتوانید تنها با استفاده از این دستگاه لبتاب خود را شارژ کنید!پس از اینترنت وایرلس حالا دانشمندان برق وایرلس را نیز اختراع کرده اند که با داشتن آن دیگر نیازی به سیم شارژر نیست.

پرینتر سه بعدی

 
حتما تا به حال نام سینمای سه بعدی به گوش‌تان خورده است.پرینتر سه بعدی اختراع جذاب دیگری است که می توانید با استفاده از ان از هر چیزی که می خواهید پرینت بگیرید.با این تفاوت که دیگر تنها چاپ بر روی کاغذ وجود ندارد بلکه این چاپگر قابلیت چاپ حجم دار و اشیای دارای ارتفاع و طول را نیز دارد
 
تبلتی که جایگزین لپ تاپ می شود

 
با این تبلت می توانید برنامه های ویندوز را اجرا کنید و کارهای تایپی خود را نیز با صفحه کلیدی با قابلیت حدا شدن انجام دهید.
 
موزهایی که جلوی کوری را می گیرند

30 درصد از کودکان زیر 5 سال بیایان های حاشیه ای آفریقا در معرض خطر کوری قرار دارند.طی پژوهشی که سال 2000 شروع شد، محققی توانست موزی را به وجود بیاورد که از نظر ویتامین آ تقویت شده و مانع کوری این کودکان می شود.

مترجم زبان بدن

 
دستگاه دیگری که در سال 2014 توسط مخترعان ابداع شده است، مترجمی است که با دوربین خودکار خود زبان بدن را به کلمات و جملات تبدیل می کند و پس از آن، این کلمات را به نگارش درمی آورد.
 
مربی دیجیتال

 
با کمک این دستگاه که نحوه بازی و حرکات بازیکنان را تحلیل می کند، بازیکنان می توانند هوشمند تر بازی کنند.این دستگاه دستوراتی مانند، با سرعت حرکت کن به بازیکنان داده می شود.
 
ماشین برقی با سرعت بالا

 

اغلب ماشین های برقی که تا کنون اختراع شده بودند سرعت کمی داشتند و خسته کننده تر از آن بودند که بتوان با آن‌ها رانندگی کرد.شرکت بی ام و در سال 2014 ماشی برقی را اختراع کرده است که مس تواند تا 177 کیلومتر سرعت داشته باشد.

منبع: مجله مهر

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
اختراع
نظر بینندگان
!
!
!