شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۳/۰۹/۱۰
فرانسوی ها در انتظار نتایج مذاکرات 1+5
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۳/۰۹/۱۰
اجاره خودرو
سفیر فرانسه در ایران اعلام کرد:

فرانسوی ها در انتظار نتایج مذاکرات 1+5

پرشین خودرو: سفیر فرانسه در ایران با بیان اینکه فرانسه همچنان مایل به ادامه حضور در اقتصاد ایران است، گفت: منتظر نتایج مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 هستیم.

به گزارش «پرشین خودرو»، برونو فوشه در دومین همایش بین المللی صنعت خودرو گفت: فرانسه از زمان‌های دور در اقتصاد ایران حضور داشته و سرمایه گذاری انجام داده، ضمن اینکه فرانسه مایل به ادامه حضور در ایران است.

سفیر فرانسه در ایران افزود: نشانه هایی از اراده صنعتگران فرانسوی برای ادامه سرمایه گذاری ها در ایران می‌بینم.

وی تصریح کرد: در حالی که فرانسوی ها منتظر هستند شرایط اقتصادی برای سرمایه گذاری مناسب تر شود، اما به نظر می رسد که تصمیم گیری های سیاسی نیز متناسب با این فضای اقتصادی، صورت گیرد.

فوشه خاطرنشان کرد: برای اینکه نشان دهیم فرانسه نسبت به ایران هنوز عوض نشده، رئیس جمهور فرانسه دو بار با رئیس جمهور ایران در نیویورک دیدار کرده و وزاری خارجه ما نیز ارتباطات خوبی با هم دارند.

وی افزود: هنوز منتظریم آن لحظه تعیین کننده برای تصمیم در موضوع هسته ای ایران فرا رسد تا فرانسوی ها بتوانند با ایران مشارکت جدی انجام دهند.

ایران؛ بازار استراتژیک رنو

به گزارش مهر، در همین حال، قائم مقام منطقه آفریقا، خاورمیانه و هند شرکت رنو، ایران را یک بازار استراتژیک برای رنو دانست و گفت: در آینده به سرمایه گذاری خود ادامه می دهیم.

پیمان کارگر گفت: دسترسی به 1.6 میلیارد دستگاه اتومبیل در سال 2015 از جمله اهداف تعیین شده رنو است، ضمن اینکه هم اکنون 7 مدل مرسدس را تامین می کنیم که این صرفا شروع کار است.

این مقام مسئول افزود: رنو یکسال پیش، توافقی را با میتسوبیشی امضا کرد تا هم افزایی کرده و پایانه ای برای برخی کشورهایی که آنها در آن بیزینس دارند ایجاد کنیم اما این همکاری و هم افزایی، صرفا به آن کشورها محدود نمی شود و رنو نیز با همان روحیه به دنبال کار با خودروسازان ایرانی است.

وی تصریح کرد: ما این کار را به صورت مشترک انجام داده و می دهیم چراکه توسعه صنعت خودرو باید با شراکت صورت گیرد و راه دیگری وجود ندارد. اگر به فکر بهسازی باشیم باید شریک داشته باشیم.

رئیس منطقه آفریقا، خاورمیانه و هند شرکت رنو افزود: با دو شرکت مقتدر ایران در حال همکاری هستیم و توان تولید 300 هزار خودرو وجود دارد اما از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده نمی‌شود و درصددیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: ما فناوری رنو را در کارخانجات شرکا انتقال دادیم و همان فناوری که در فرانسه، مراکش، برزیل نیز موجود است، در ایران نیز موجود است و ما تامین کنندگان فرانسوی را به تامین کنندگان ایرانی متصل کرده ایم تا کیفیت تولید ایرانی تضمین شود و مشتری ما نیز به این حقیقت پی برده است.

کارگر افزود: رنوی تولید ایران، بسیار با کیفیت است که این مرهون تامین کنندگان قطعات است. البته این سرمایه گذاری برای آینده است، چراکه اگر قرار باشد که قطعات با کیفیت تولید کنیم، باید با تامین کنندگان و پایانه های بسیاری در دنیا در ارتباط باشیم.

وی اظهار داشت: در خصوص کیفیت، رنو جز بهترین خودروهای جهان محسوب می شود و مرسدس با موتور رنو، 7 مدل خودرو تولید می کند و نیسان نیز هر سال 500 هزار گیربکس از رنو خریداری و در خودروهای خود استفاده می کند.

کارگر با اشاره به استراتژی رنو در کشورهای استراتژیک، گفت: در دنیای رنو ایران یک کشور بسیار استراتژیک محسوب می شود و در آینده نیز به سرمایه گذاری خود ادامه می‌دهد، چراکه این حضور صرفا قرار نیست امروز و فردا و چند سال آتی محدود شود، پس سرمایه گذاری در محل و پلت فرم نیز اهمیت بسیار دارد.

وی اظهار داشت: تنوع محصول را به این نحو به محل و کشورها منتقل می کنیم و این هدیه ای به مشتری نهایی است چراکه پولی که خرج خرید خودرو می کند، به این ترتیب، مقرون به صرفه خواهد بود، محلی سازی نیز یکی دیگر از سیاستهای رنو است و این شرکت با تامین کنندگان در حال همکاری است تا محلی سازی را انجام دهد، اگر محلی سازی صورت نگیرد، در زمان مناسب نمی توان به قطعات دسترسی یافت و در کارخانجات دپو کرد.

کارگر ادامه داد: هدفی که رئیس رنو به ما داده است، 80 درصد محلی سازی است و بر این اساس به همه همکاران متذکر شده است که حداکثر 80 درصد محلی سازی را تا چند سال آتی داشته باشد، البته ما نظارت کافی و وافی داریم تا کیفیت رعایت شود.

وی افزود: این روش انجام کار رنویی است که با همکاران محلی کار می کند و هم اکنون با ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو همکاری داریم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!