دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
سرمایه‌گذاری فولکس در فناوری باتری
۱۱:۴۱ | ۱۳۹۳/۰۹/۱۶
اجاره خودرو

سرمایه‌گذاری فولکس در فناوری باتری

پرشین خودرو: فولکس واگن با هدف طراحی فناوری که بتواند دامنه خودروهای برقی این شرکت را بیش از سه برابر کند، در شرکت باتری نوپای کوانتوم اسکیپ سهم خرید.

به گزارش «پرشین خودرو»، این خودروساز آلمانی سرگرم بررسی استفاده از فناوری ذخیره انرژی برای خودروهای برندهای فولکس واگن، پورشه و آئودی است که ضدآتش سوزی باشد.

منابع آگاه به بلومبرگ اظهار کردند آزمایشها برای امکان بکارگیری این سیستم در خودروها قرار است در اواسط سال 2015 تکمیل شود. واحد فولکس واگن در آمریکا پنج درصد سهم در کوانتوم اسکیپ خریداری کرد و از امکان افزایش سهم هم برخوردار است.

افزایش ظرفیت باتری و بهبود ایمنی به فولکس واگن که دومین خودروساز بزرگ جهان است، کمک می‌کند در برابر خودروساز برقی تسلا موتورز برتری فناوری پیدا کند.

شرکت آمریکایی تسلا موتورز که تحت ریاست الون ماسک، مالک میلیاردرش به دنبال گسترش بازار خودروهای برقی است، سال گذشته به دلیل آتش سوزی یک سدان «مدل اس» هدف تحقیقات رگولاتورهای ایمنی قرار گرفت.

شرکت کوانتوم اسکیپ که در سال 2010 از سوی محققان سابق دانشگاه استنفورد تاسیس شد، به دنبال ساخت باتریهای مقاوم در برابر آتش سوزی برای استفاده در خودروهای برقی است.

در حالیکه تقاضا برای خودروهای برقی اندک مانده است، این فناوری با توجه به قوانین سخت گیرانه رگولاتورها در مورد آلایندگی برای خودروسازان بویژه خودروسازان لوکس مانند فولکس واگن، بی ام و و مرسدس بنز پراهمیت به شمار می‌رود. افزایش توجه فولکس واگن به بخش خودروهای برقی تسلا را برای حفظ برتری در بازار این خودروها تحت فشار قرار خواهد داد.

به گزارش ایسنا، این خودروساز آلمانی حدود 44 هزار مهندس تحقیق و توسعه را به خدمت گرفته و سالانه 13 میلیارد دلار برای طراحی فناوری جدید هزینه می‌کند. در مقابل کل نیروی کار تسلا تا پایان سال 2013 حدود 5800 کارمند بود و هزینه صرف شده از سوی این شرکت برای تحقیق و توسعه در 9 ماهه اول امسال به 280 میلیون دلار بالغ شد.

نظر بینندگان
!
!
!