چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۵۰ | ۱۳۹۳/۰۹/۲۵
افزایش قربانیان سوئیچ‌های جی ام
۱۶:۵۰ | ۱۳۹۳/۰۹/۲۵
اجاره خودرو

افزایش قربانیان سوئیچ‌های جی ام

پرشین خودرو: جنرال موتورز با ادامه روند رسیدگی به درخواست غرامت مالکان خودروهای دارای سوئیچ معیوب، شمار کشته شدگان در تصادفات مربوط به این مشکل را به 42 نفر افزایش داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، کنت فاینبرگ، وکیل مسئول نظارت بر صندوق پرداخت غرامتی که از سوی جنرال موتورز برای جبران خسارت‌های مربوط به سوئیچ‌های معیوب تشکیل شده است، اظهار کرد: تا روز جمعه چهار مورد مرگ مربوط به این مشکل تایید و واجد پرداخت غرامت به بازماندگان شناخته شد.

به گفته فاینبرگ، تاکنون 251 مورد درخواست غرامت از سوی بازماندگان قربانیان سوئیچ‌های معیوب مطرح شده که 34 مورد آنها تحت بررسی هستند.

تعداد درخواست‌های خسارت مختلف که تاکنون به این صندوق رسیده، 2326 مورد اعلام شده است. همچنین هفت مورد درخواست خسارت برای صدمات فلج کننده مانند ضربه مغزی و قطع عضو از میان 156 درخواست، واجد پرداخت خسارت شناخته شده اند.

این صندوق از اول اوت رسیدگی به درخواست‌های غرامت را آغاز کرد و در اواسط نوامبر، فاینبرگ با اشاره به تلاش جنرال موتورز برای پوشش همه مالکان خودروهای فراخوان شده، مهلت دریافت درخواست غرامت را که تا پایان سال بود، یک ماه دیگر تمدید و 31 ژانویه اعلام کرد.

جنرال موتورز حداقل یک میلیون دلار برای قربانی، 300 هزار دلار برای همسر و 300 هزار دلار برای هر یک از افراد تحت سرپرستی‌اش پرداخت می‌کند. همچنین کسانیکه در تصادفات ناشی از سوئیچ معیوب مجروح شده اند، حداقل 200 هزار دلار بابت هزینه‌های درمان خسارت دریافت خواهند کرد.

این صندوق پس از این تشکیل شد که جنرال موتورز اذعان کرد سوئیچ احتراق معیوب ممکن است به وضعیت خاموش تغییر پیدا کرده و باعث متوقف شدن خودرو و از کار افتادن کیسه‌های هوا شود.

این شرکت به مدت بیش از یک دهه از این مشکل مطلع بود و پس از روی دادن صدها مورد تصادف و کشته و زخمی شدن سرنشینان، در فوریه اقدام به فراخوان کرد.

به گزارش فارس، در حال حاضر جنرال موتورز تحت تحقیقات کنگره، رگولاتورها و وزارت دادگستری آمریکا قرار دارد تا مشخص شود چرا برای افشای مشکل سوئیچ معیوب بیش از یک دهه دست نگه داشته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، وکلای بسیاری از قربانیان شکایت‌های گروهی تنظیم کرده‌اند که ممکن است برای این شرکت بسیار گران‌تر از غرامتی که وعده داده است، تمام شود اما صندوق غرامت جنرال موتورز به قربانیان قول داده است اگر از شکایت صرفنظر کنند، خسارتشان را زودتر پرداخت خواهد کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
جنرال موتورز
نظر بینندگان
!
!
!