سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۴ | ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
احتمال بازنگری در قیمت‌گذاری دنا
۰۹:۳۴ | ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
عضو ناظر شورای رقابت خبر داد:

احتمال بازنگری در قیمت‌گذاری دنا

پرشین خودرو: عضو ناظر مجلس در شورای رقابت از احتمال بازنگری قیمت‌گذاری دنا خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد علی مددی گفت: كارشناسان گروه صنعتی ایران خودرو اعلام كرده‌اند مستنداتی دارند كه نشان می‌دهد قیمت اعلام شده از سوی شورای رقابت پایین تر از قیمت تمام شده محصول است، بنابراین اعضای شورای رقابت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به هیچ وجه نمی‌خواهند تولید ملی و صنعت كشور در این شرایط زیان ببینند.

وی با بیان اینكه تفاوت زیاد بین قیمت‌های مطرح شده از سوی دو طرف، كمی حساسیت برانگیز است، اظهار كرد: ما نه قصد داریم در برابر تولید ملی بایستیم و نه می‌خواهیم حقی از مردم ضایع شود، از این رو فكر می‌كنیم بازنگری كارشناسی توسط متخصصین خودروساز و شورای رقابت می‌تواند در شرایط فعلی راهگشا باشد.

این عضو ناظر شورای رقابت با اشاره به اینكه قیمت عنوان شده از سوی شورای رقابت هنوز به صورت رسمی به خودروساز ابلاغ نشده است، اظهار كرد: به هیچ وجه قرار نبود قیمت تعیین شده قبل از پایان روند كارشناسی در شورا و مركز ملی رقابت اعلام شود. حتی در جلسه چندین بار تاكید شد كه موضوعات و تصمیم‌های مطرح شده، در جایی مطرح نشود تا روند كارشناسی به صورت كامل انجام گیرد اما متاسفانه برخی از همكاران نسبت به این امر بی‌توجهی كردند.

مددی با بیان اینكه متاسفانه مباحث مطرح شده در چند روز اخیر افكار عمومی را تحت تاثیر قرار داده است، افزود: علاوه بر نگرانی‌هایی كه در خصوص صیانت از تولید وجود دارد، با اعلام عمومی قیمت نهایی نشده، برای مردم نیز ذهنیتی ایجاد شده است كه در صورت تحقق نظر شركت خودروساز، واكنش‌هایی را به دنبال خواهد داشت.

وی در خصوص نحوه تعیین قیمت محصول دنا در شورای رقابت گفت: ایران خودرو می‌گوید این خودرو روند طراحی و تولید یك محصول جدید را به صورت كامل طی كرده و خودروی جدیدی به شمار می آید كه در صورت اثبات كارشناسی این موضوع، بازنگری در قیمت تعیین شده، ضروری است.

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت با بیان اینكه قیمت‌گذاری محصول، خلاف رویه و دستور كار شورای رقابت است و این شورا فقط می‌تواند مكانیزم قیمت‌گذاری را تعیین كند، افزود: اعلام قیمت خودروی دنا از سوی اعضای شورای رقابت نه تنها خلاف تاكیدهای صورت گرفته در جلسه بود، بلكه با دستور كار شورا نیز منافات داشت.

وی در پایان گفت: امیدواریم با تعمیق نگاه ملی و حمایت از تولید و اشتغال كشور، شاهد رعایت حقوق مردم نیز باشیم.

به گزارش مهر، رئیس شورای رقابت، قیمت خودروی دنا را 42 میلیون تومان اعلام کرده، این در حالی است که مسئولان ایران خودرو می‌گوید: با توجه به جزئیات آنالیز قیمت، این خودرو را زیر 46 میلیون تومان نمی‌توانند بفروشند؛ وگرنه زیان خواهند کرد.

برچسب ها:
قيمت‌گذاريدنا
نظر بینندگان
علی
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۰/۰۳
بخدا حیف ده میلیون .
سعید
vote
۱
vote
۱۳۹۳/۰۹/۲۸
خدا وکیلی قیمت زیر ده میلیون بگدارید مردم توان خرید داشته باشند مگه خون خارجی ها از ما رنگین تره که فرداش همین ماشین رو زیر ده میلیون میدید سوریه و عراق و ....
!
!
!