دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
آمار روزانه تردد خودروها در ایران
۱۰:۱۷ | ۱۳۹۳/۱۰/۰۱
اجاره خودرو

آمار روزانه تردد خودروها در ایران

پرشین خودرو: وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: روزانه ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو در سراسر کشورمان تردد می‌کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، عباس احمدآخوندی در مراسم تجلیل از راهداران محورهای مواصلاتی استان‌های مازندران و تهران، در راهدارخانه امامزاده ابراهیم (ع)، گفت: ایران از کشورهای پهناوری است که حدود 200 هزار کیلومتر راه دارد، و34 هزار کیلومتر جاده شریانی دراین کشور سبب ایجاد حدود 75درصد ترافیک می‌شود.

احمد آخوندی افزود: کشورمان همچنین دارای 200 هزار کیلومتر راه روستایی و فرعی است.

آخوندی از تردد روزانه 7 میلیون و 200 هزار خودرو در سراسر کشورمان خبر داد و گفت: 8 هزار وسیله نقلیه عمومی برای ایجاد تردد ایمن، روان و سالم در کشور فعالند.

وی با بیان این که راه به عنوان بزرگ‌ ترین ثروت‌ها است، تصریح کرد: اگر بخواهیم 200 هزار کیلومتر راه دیگر در کشور ایجاد کنیم نیاز به 200 هزار میلیارد تومان اعتبار است.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که نگهداری راهها نیز سالانه نیازمند 7 هزار میلیارد تومان اعتبار است، گفت: پارسال اعتبار راه و شهرسازی مازندران 1100 میلیارد تومان بود.

احمد آخوندی افزود: امسال تاکنون 2 هزار و 500 میلیارد تومان برای راهداری حواله کردیم که در مقایسه با پارسال 100 درصد رشد داشته است.

آخوندی با بیان شرایط سخت مالی و تنگنای اعتباری، ابراز امیدواری کرد، در سال آینده اعتبار بیشتری برای بدنه راهها، سازمان راهداری و نیروی انسانی اختصاص یابد.

وی با اشاره به این که پارسال 12 هزار نفر راهدار در سطح کشور فعالیت داشتند، گفت: امسال آمار راهداران به 15 هزار نفر رسید و رشد 25 درصدی را شاهد بودیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با بیان این که پارسال 8 هزار خودرو راهسازی و بازگشایی مسیر داشتیم، تصریح کرد: امسال این آمار به 9 هزار ماشین‌ آلات سبک، سنگین و نیمه‌ سنگین رسیده که به معنای افزایش هزار خودرو در کشور است.

به گزارش فارس، احمد آخوندی با اعلام این که پارسال 1200 گروه راهدار در فصل سرما فعالیت داشتند، خاطرنشان کرد: امسال این آمار به 1400گروه رسیده است که بیش از 200 مجموعه گروه راهداری افزوده شد

برچسب ها:
ترددخودرو
نظر بینندگان
!
!
!