جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۱ | ۱۳۹۳/۱۰/۰۱
2500 میلیارد تومان برای نگهداری راه‌ها
۱۳:۵۱ | ۱۳۹۳/۱۰/۰۱
اجاره خودرو

2500 میلیارد تومان برای نگهداری راه‌ها

پرشین خودرو: وزیر راه و شهرسازی از اختصاص 2500 میلیارد تومان در سال جاری برای نگهداری راه‌ها خبر داد و گفت: سال گذشته ۱۲هزار راهدار در جاده‌های کشور خدمت‌رسانی کردند که این رقم امسال به ۱۵هزار نفر افزایش یافت.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی روز گذشته در جمع راهداران استان‌های تهران و مازندران در راهدارخانه امامزاده هاشم شهرستان آمل در جاده هراز سخن حضور یافت و از نزدیک فعالیت راهداران را بررسی کرد.

وی در این بازدید با بیان اینکه همواره خود را یک راهدار می‌دانم، به وجود 200 هزار کیلومتر راه در کشور اشاره کرد و گفت: از این رقم 33 هزار کیلومتر آن را راه شریانی با 75 درصد ترافیک جاده‌ای تشکل می‌دهد.

وی ادامه داد: از ساحل دریای عمان تا مرزهای آذربایجان غربی راه‌های زیادی در کشور است که با تردد روزانه 7 میلیون و 200 هزار خودروی شهری و 800 هزار خودروی عمومی مواجه هستند

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: راه‌ها‌ ثروت بزرگی است که ایجاد آنها 200 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و این ثروت متعلق به مردم ایران است.

وی ادامه داد: سالانه حدود 7 هزار میلیارد تومان برای نگهداری این راه‌ها‌ نیاز است، سال گذشته یک‌هزار و 100 میلیارد تومان و امسال 2 هزار و 500 میلیارد تومان به سازمان راهداری اعتبار تخصیص دادیم که به معنی رشد 100 درصدی بودجه این سازمان است.

فعالیت‌ 1400 گروه راهداری با 9000 دستگاه ماشین‌آلات

آخوندی‌ افزود: در سال گذشته 12 هزار راهدار در جاده‌های کشور خدمت رسانی می‌کردند که این میزان امسال به 15 هزار راهدار افزایش یافته است در بخش ماشین آلات راهداری نیز سال گذشته 8 هزار دستگاه و امسال 9 هزار دستگاه فعال هستند. سال گذشته 1200 گروه راهداری و امسال 1400 گروه راهداری به مردم ‌خدمات ارائه می‌هند.

وزیر راه و شهرسازی مجموع این اقدامات را نشان دهنده توجه دولت به راهداری معرفی کرد و افزود: از ابتدای زمستان امسال و تا پایان فروردین سال آینده راهداران در دو برنامه زمستانی و نوروزی در خدمت مردم هستند که 600 گردنه مهم تحت پوشش این راهداران است.

وی با بیان اینکه انبارهای شن و نمک در همه جاده‌های برفگیر کشور تدارک دیده شده است، اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون 7 میلیون و 400 هزار تن آسفالت در جاده های کشور استفاده شد که به معنی رشد 100 درصدی نسبت به سال گذشته است.

آخوندی به ارزیابی ایمنی و رویه آسفالت همه 33 هزار کیلومتر راه شریانی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در همه استان‌ها کمیسیون ایمنی راه‌ها با حضور همه دستگاه‌های ذی‌ربط شامل پلیس راه، هلال احمر، اورژانس، بهزیستی و سایر دستگاه های مرتبط تشکیل شده است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت وزارت راه و شهرسازی به افزایش رفاه راهداران گفت: بر اساس تصمیم گرفته شده 12 میلیارد تومان اعتبار برای قدردانی از فعالیت راهداران در پایان طرح راهداری زمستانی اختصاص داده‌ایم.

پیش بینی هواشناسی برای بارش بیشتر

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره اخبار هواشناسی اظهار داشت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی میانگین بارش سالانه در زمستان امسال بیش از سال گذشته است از همه رانندگان می‌خواهیم ‌مراقب جان خود و مسافران بوده و به هشدارهای سازمان راهداری و پلیس راه در خصوص ایمنی جاده‌ها توجه کنند.

آخوندی ‌با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارش مطلوب زمستان امسال که از میانگین بارش سالانه بیشتر خواهد بود، گفت: این پیش‌بینی نشان می‌دهد باید برای راهداری جاده‌ها آمادگی بیشتری داشته باشیم.

بنابراین گزارش راهدارخانه مبارک آباد نخستین راهدارخانه با استفاده از نیروی برق خورشیدی است و امکانات اسکان اضطراری مسافران در نظر گرفته شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!