چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۰ | ۱۳۹۳/۱۰/۰۳
پورشه قصد رقابت با تسلا را ندارد
۱۳:۵۰ | ۱۳۹۳/۱۰/۰۳
اجاره خودرو

پورشه قصد رقابت با تسلا را ندارد

پرشین خودرو: به هر حال مزایای فراوان تسلا اس سایر برندهای خودروسازی را به فکر عرضه یک رقیب برای این خودرو انداخته است که به نظر می رسد پورشه چندان تعجیلی در این کار ندارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، ولفانگ‌هارتز رئیس بخش تحقیق و توسعه پورشه هر گونه گزارش در مورد برنامه این شرکت در باره طراحی یک خودرو و رقیب تمام عیار برای تسلا مدل اس را رد کرد که البته بر مبنای پلتفرم پانامرا خواهد بود.

پانامرا جدید در سال ۲۰۱۶ رونمایی خواهد شد که در نسخه‌های گوناگون در دسترس کاربران خواهد بود که البته یک نسخه کوچکتر و جمع و جور تر از پانامرا یک رقیب تمام عیار برای سری ۵ بی.ام.دبلیو خواهد بود.

ساخته شدن نسخه کوچکتر از پانامرا جدید تصویب شده است ولی هنوز ساخت یک نسخه تمام الکتریکی مورد تصویب مدیران پورشه قرار نگرفته است.

او در این مورد می‌گوید:” ما یک سازنده خودروهای اسپرت و ورزشی هستیم که مشتریان انتظارات خاصی از ما دارند که البته تسلا نیز محصولات و خودروهای خوبی تولید می‌کند ولی به هر حال دارای یک شوق و لذت از راندن با حداکثر سرعت و لذت بردن از رانندگی با دلهره خاصی از اتمام انرژی الکتریکی همراه است و تا زمانی که فناوری راه حلی برای این مشکلات ارائه نکند ما برای راه اندازی خودرو تمام الکتریکی شتاب نخواهیم کرد”.

به گزارش خودروسازی، نسخه تمام الکتریکی از پورشه باکستر از سال ۲۰۱۱ در حال پژوهش و توسعه در زیرمجموعه برند آلمانی است و امروز به راحتی می‌بینیم که این شرکت برای ارائه یک خودرو تمام الکتریکی آن چنان تعجیلی ندارد.

البته‌هارتز چندان هم مشتاقان خودروهای الکتریکی را از پورشه ناامید نکرد و در این مورد می‌گوید:” ما می‌دانیم که خودروهای الکتریکی دارای مزایای بسیاری بوده و از همین روی ما نیز بر روی آن تمرکز داریم”.

برچسب ها:
پورشهتسلا
نظر بینندگان
!
!
!