یكشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۱:۱۹ | ۱۳۹۳/۱۰/۰۶
انصراف خودروساز ژاپنی از تولید در آمریکا
۱۱:۱۹ | ۱۳۹۳/۱۰/۰۶
اجاره خودرو

انصراف خودروساز ژاپنی از تولید در آمریکا

پرشین خودرو: شرکت فوجی هوی اینداستریز که سازنده خودروهای برند سوبارو و شاسی بلندهاست، از برنامه‌اش برای تولید کراس ترک XV جدید در آمریکا صرفنظر کرد و در عوض این شاسی بلند را در ژاپن خواهد ساخت.

به گزارش «پرشین خودرو»، فوجی هوی که همواره سیاستش تولید خودرو در بازارهایی که به فروش می‌روند بوده است، به دلیل محدودیتهای ظرفیت در ایالت ایندیانا و قیمتهای نسبتا بالای شاسی بلند کراس اوور که تولید داخلی را مقرون به صرفه می‌کند، تصمیم گرفت خودروی جدید را در ژاپن بسازد.

قیمت کراس ترک از حدود 25 هزار دلار برای تعداد محدودی از این خودرو آغاز می‌شود و مدل هیبریدی آن به 30 هزار دلار می‌رسد.

بر اساس گزارش رویترز به نقل از منابع آگاه، این شرکت در ابتدا تصمیم داشت سالانه حدود 65 هزار کراس ترک XV در لافایت ایندیانا بسازد اما در عوض این خودرو را در منطقه گانما در شمال غرب توکیو مونتاژ می‌کند.

این خودروساز به رکورد بالای فروش در آمریکا دست پیدا کرده و میزان فروشش از ابتدای سال تا نوامبر 21 درصد افزایش داشته است.

پیش از فوجی هوی اینداستریز، خودروسازان ژاپنی دیگر هم با ضعیف شدن ارزش ین، بخشی از تولید خود را به ژاپن منتقل کرده اند.

ین از اواسط اکتبر تاکنون حدود 11 درصد از ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داده و اکنون بیش از 120 ین در برابر هر دلار معامله می‌شود که پایین‌ترین سطح از سال 2007 تاکنون است.

به گفته منابع آگاه، فوجی هوی قصد دارد تولید کراس ترک را تا آوریل سال 2017 در ژاپن آغاز کند.

به گزارش ایسنا، تویوتا موتور در اواخر سال 2013 اعلام کرد به توافقش با فوجی هوی برای تولید مدل سدان کمری در کارخانه این شرکت در ایندیانا پایان می‌دهد و ظرفیت بیشتری برای تولید مدل‌های سوبارو در این کارخانه ایجاد می‌شود.

تویوتا قصد دارد بخشی از تولید خودروی کمری را از کارخانه اش در کنتاکی به ژاپن منتقل کند.

کارلوس قصن، مدیرعامل نیسان موتور هم هفته گذشته اعلام کرد این خودروساز برای سود بردن از ارزان شدن ضعیف، تولید شاسی بلند روگ را به ژاپن برمی‌گرداند و به آمریکا صادر می‌کند.

نظر بینندگان
!
!
!