یكشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۱:۱۰ | ۱۳۹۰/۰۴/۰۴
حضور موثر سایپا در بازار خودرو عراق
۱۱:۱۰ | ۱۳۹۰/۰۴/۰۴
اجاره خودرو

حضور موثر سایپا در بازار خودرو عراق

پرشین خودرو: رییس ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق گفت: حضور سایپا در بازار خودروی عراق موثر است. اظهار داشت: حرکت سایپا در حوزه صادرات محصول و کسب روزافزون جایگاه خود در منطقه و جهان مطابق با سیاست های کلی کشور و در مسیر اهداف ملی است.

به گزارش «پرشین خودرو»، حسین کاظمی قمی اظهار داشت: حرکت سایپا در حوزه صادرات محصول و کسب روزافزون جایگاه خود در منطقه و جهان مطابق با سیاست های کلی کشور و در مسیر اهداف ملی است.

وی در بازدید از شرکت سایپا و دیدار با مدیر عامل و جمعی از مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا گفت: سایپا با حضور چندساله و صادرات محصولات تولیدی خود به کشور عراق، بازار این کشور را به خوبی شناخته و نگاهی راهبردی به این حوزه دارد.

وی بیان کرد: کشور عراق بدلیل پشت سرگذاشتن سال های طولانی اشغال و جنگ و نابودی زیرساخت های صنعتی و اقتصادی این کشور از لحاظ در اختیار داشتن فناوری های نوین صنعتی دچار مشکلات فراوانی است و حضور شرکت های ایرانی در این کشور و سرمایه گذاری در حوزه های اقتصادی آن بسیار ضروری است.

وی افزود: دلیل موفقیت چشمگیر گروه خودروسازی سایپا در صادرات محصول به کشور عراق، درک موقعیت جغرافیایی ویژه، آشنایی با خصوصیات مردم و داشتن نگاهی متفاوت به بازار کشور عراق است.

کاظمی قمی تاکید کرد: ادامه حضور سایپا در بازار عراق نیازمند داشتن نگاه رقابتی در حوزه ارتقا کیفیت محصولات تولیدی، انتقال فناوری و احداث خطوط تولید در داخل کشور عراق و همچنین اهدافی فرا تجاری است.

وی با اشاره به تمایل دولت عراق برای داشتن تعامل ویژه با جمهوری اسلامی ایران و استفاده از تجربیات کشورمان در عرصه های سازندگی و فناوری های نوین صنعتی گفت: گروه خودروسازی سایپا با ایجاد تیم های کارشناسی تخصصی در حوزه های بازاریابی و صادرات محصول به عراق، تقویت و گسترش شبکه خدمات پس از فروش، ایجاد خطوط تولید و مونتاژ و ماندگار کردن فناوری های نوین ساخت و ایجاد کنسرسیوم های خارجی تولید خودرو در این کشور آینده درخشان تری در عرصه صادرات به عراق خواهد داشت.

رییس ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق به فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور عراق اشاره کرد و گفت: با توجه به مساله رفت و آمد پر تعداد زائرین ایرانی به کشور عراق حضور شرکت هایی نظیر زامیاد و ارائه محصولات دیزلی با هدف نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور عراق ضروری است.

حسین کاظمی قمی در خاتمه ایجاد موسسات مالی مشترک را برای تسهیل مبادلات پولی و مالی میان گروه خودروسازی سایپا و بانک ها و موسسات اقتصادی عراق مفید دانست.

بر اساس این گزارش در این دیدار مدیران عامل شرکت های پارس خودرو و زامیاد، مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا و معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا حضور داشتند.

نظر بینندگان
!
!
!