چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۳ | ۱۳۹۳/۱۰/۰۷
ساماندهی واردات خودرو یک ضرورت است
۱۴:۵۳ | ۱۳۹۳/۱۰/۰۷
اجاره خودرو

ساماندهی واردات خودرو یک ضرورت است

پرشین خودرو: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ساماندهی واردات خودرو گفت: چنانچه راهکار اساسی برای جلوگیری از واردات خودروهای خارجی در نظر گرفته نشود، بدون شک صنعت خودروی کشور با رکود و ورشکستگی مواجه خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، حسین فتاحی افزود: واردات خودروهای خارجی بیش از هر چیز به اهداف راهبردی اقتصاد مقاومتی ضربه می زند زیرا با اهداف راهبردی نظام به ویژه در حوزه اقتصادی تناقض دارد.

وی اظهار داشت: با روند کنونی واردات خودروهای لوکس و بی کیفیت، جای نگرانی است که تولیدات داخلی دچار مشکلات اساسی خواهند شد و این همان چیزی است که ما باید از سوی آن احساس خطر کنیم، چرا که با این روند فرصت های شغلی نیز با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

فتاحی با بیان اینکه عده ای برای سودجویی بیشتر دست به هر کاری می زنند، افزود: واردات خودرو سهم قابل توجهی از میزان خروج ارز از کشور را به خود اختصاص داده و این امر از جهات مختلف برای تحقق راهبردهای اقتصاد مقاومتی مشکل آفرین است.

نماینده مردم شهربابک در مجلس ادامه داد: در داخل کشور باید توجه جدی به کیفیت خودروها صورت گیرد تا کمترین نیاز به خودروهای خارجی احساس شود، هرچند انتظار ما از خودروسازان داخلی این است که در این خصوص بیش از گذشته فعالیت کنند.

به گزارش ایرنا، وی افزود: اقتصاد مقاومتی بهترین بستر را برای رشد خودروسازی در داخل کشور فراهم می کند اما اینکه ما شاهد باشیم این صنعت با چالشی به نام واردات خودروهای خارجی مواجه است، می تواند آینده اقتصاد و صنعت را به مخاطره بیاندازد.

این عضو کمیسیون صنایع و معان مجلس تصریح کرد: در حال حاضر شمار زیادی از خودروهایی که عمدتا از چین وارد می شود با قیمت هایی بالاتر از محصولات داخلی به فروش می رسند، در حالی که کیفیت خوبی هم ندارند. به نظر می رسد یکی از دلایل فروش خوب این محصولات در بازار، تخریب بیش از حد محصولات داخلی است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!