دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۸ | ۱۳۹۳/۱۰/۰۷
قوانین استفاده از خودران ها تصویب نشد
۱۵:۱۸ | ۱۳۹۳/۱۰/۰۷
اجاره خودرو

قوانین استفاده از خودران ها تصویب نشد

پرشین خودرو: دپارتمان وسایل نقلیه کالیفرنیا نتوانست به موقع قوانین مربوط به استفاده عمومی از خودروهای بدون نیاز به راننده را مصوب و اعلام کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، قرار بود که دپارتمان وسایل نقلیه کالیفرنیا تا اول ژانویه 2015 (11 دیماه) قوانین و آیین نامه های مرتبط با خودران ها را مصوب و اعلام کند اما این دپارتمان در مصاحبه با لس انجلس تایمز گفته است که مهمترین دغدغه ای که هنوز وجود دارد «ایمنی» این خودروها است. این دپارتمان باید فیدبک ها را از صنعت خودرو، دانشگاهیان، مصرف کنندگان و فعالان حافظ منافع مصرف کنندگان را گردآوری کرده و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد. جلسه بعدی برای بررسی این تحلیل در اواخر ژانویه در ساکرومنتو برگزار می شود. لس انجلس تایمز نوشته است که در حال حاضر هیچ گونه استاندارد ایمنی در سطح فدرال آمریکا یا حتی سازمان مستقل در زمینه خودروهای بدون نیاز به راننده وجود ندارد تا ایمنی این نوع خودروها را مورد سنجش و آزمون قرار دهد. برای همین هم یو اس آ تودی در این خصوص می نویسد که دپارتمان وسایل نقلیه کالیفرنیا سه راه بیشتر پیش رو ندارد: تن به وضع موجود دهد (تولیدکنندگان خودشان بسازند و خودشان تأیید کنند) یا سیستم اروپایی را در پیش بگیرد (کمپانی های مستقل و خصوصی برای تأیید این خودروها شکل بگیرد) یا وظیفه هرکول وار تست و تأیید این خودروها را خود برعهده بگیرد.

برخلاف این حقیقت که استانداردهای کافی در این زمینه شکل نگرفته اما سال 2014 پرچم ها به احترام خودروهای خودران بدون نیاز به راننده بالا رفته است. در ماه مه سال 2014 گوگل به شکل علنی از نمونه اولیه خودروهای خودران خود رونمایی کرد. این خودران های گوگل هیچکدام از اجزای خودروهای متعارف مثل فرمان، ترمز، آینه و غیره را نداشت. ضمن آن که سرعت آن فقط در حد 25 مایل (40 کیلومتر) در ساعت بود و به هیچ وجه اختیار کنترل خودرو را به شخص واگذار نمی کرد.

اما این ساخته گوگل مطابق با آیین نامه های جدید نیست و باید تغییراتی داشته باشد. دپارتمان یاد شده در ماه مه سال 2014 یک سری آیین نامه برای «آزمون خودروهای خودران» وضع و اعلام کرد که در ماه سپتامبر هم به اجرا گذاشته شد. از مهمترین موارد آن هم این بود که این خودران ها باید حتما با حضور انسان به حرکت درآیند، رانندگان این خودروها باید برنامه آموزشی را سپری کرده و گواهی آن را داشته باشند و این خودروها باید بیمه باشند. در ابتدا فقط سه خودروساز بزرگ، گروه فولکس، مرسدس بنز و گوگل حاضر به پرداخت بیمه 5 میلیون دلاری این پروژه شدند و در مجموع  فقط 29 خودرو حق اجرای برنامه ی تست خودروهای بدون نیاز به راننده را داشتند. تا پایان سال 2014 هم7 کمپانی دیگر هم به این قافله پیوستند. همان طور که اشاره شد این آیین نامه ها فقط به تست یا آزمون این خودروها مرتبط بود و قرار بود در اول ژانویه 2014 آیین نامه استفاده عمومی از این کار مصوب و اجرایی شود که هنوز نشده است.

هنوز مصوب و اجرایی نشده

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودرو خودران
نظر بینندگان
!
!
!