شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۵ | ۱۳۹۳/۱۰/۱۱
فرمولی بر پایه اختلافات
۰۹:۵۵ | ۱۳۹۳/۱۰/۱۱
اجاره خودرو

فرمولی بر پایه اختلافات

پرشین خودرو: گروه ایران

به گزارش «پرشین خودرو»، قصد پرداختن به چگونگی تعیین قیمت دنا نیست، اما آنچه این روزها در حاشیه قیمت‌گذاری دنا مطرح است اختلاف‌نظر اعضای شورای رقابت در باب موضوع قیمت‌گذاری خودرو مذکور است؛ به‌طوری‌که ظاهرا هر یک از اعضا برداشت متفاوتی از آخرین جلسه قیمت‌گذاری این محصول ایران‌خودرو داشته است، درحالی‌که رضا شیوا، رئیس شورای رقابت از تکلیف نهایی این خودرو در آخرین جلسه شورای مذکور سخن می‌گوید یکی از اعضا بر ادامه بررسی قیمت‌گذاری و دیگری بر خاتمه آن تاکید می‌کند؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد که اختلاف‌نظر در شورای رقابت و نبود همدلی میان اعضا می‌تواند جدی‌ترین انتقادات را متوجه این شورا کند.

هر چند اختلاف‌نظر اعضای این شورا در موضوع قیمت‌گذاری خودرو منحصر به دنا نمی شود و پیش از این نیز اختلاف‌نظر بر سر قیمت‌گذاری برخی خودروها منجر به ایجاد اختلال جدی در بازار خودرو شده بود، اما ظاهرا اراده‌ای برای حل و فصل این موضوع وجود ندارد.

از سوی دیگر برخی از کارشناسان عنوان می‌کنند که با توجه به ادعای شورا مبنی‌بر تعیین فرمولی علمی برای قیمت‌گذاری، نباید اختلاف‌نظری تولید‌کنندگان و شورای رقابت وجود داشته باشد حال آنکه اختلاف میان اعضا خود از عجایب روزگار است.

به گزارش دنیای اقتصاد، دولت دهم شورای رقابت را مسوول تعیین فرمول قیمت‌گذاری خودرو کرد تا این فرمول برای همیشه به دغدغه خودروسازان و مشتریان در بحث قیمت خودرو پایان دهد. حال به‌نظر می‌رسد که فرمول این شورا در درجه اول به دغدغه خود اعضا تبدیل شده و اتفاق‌نظری در مورد آن وجود ندارد.

نظر بینندگان
!
!
!