دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۰ | ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
تغییر رویکرد خودروسازان به پلت فرمهای چندمنظوره
۰۹:۳۰ | ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
گرندکس

تغییر رویکرد خودروسازان به پلت فرمهای چندمنظوره

پرشین خودرو: افزایش هزینه های ناشی از بحران های اقتصادی و نوسانات نرخ ارز در کشورهای توسعه یافته خودروسازان را بر آن داشته که دست از تولید پلت فرم های جداگانه بردارند.

به گزارش «پرشین خودرو»، این امر در کنار تاثیراتی که افزایش قیمت انرژی در بازار خودروها بر جای گذاشته خودروسازان را بر آن داشته تا با تولید پلت فرم های چند منظوره از هزینه های خود بکاهند و سود خود را افزایش دهند.

در این تغییر رویکرد که در سال های اخیر بیشتر شده، در سال 2015، 20 پلتفرم برتر صنعت خودرو بیش از 38 درصد تولید خودروهای سواری جهان را به خود اختصاص می دهند.

بنابر اظهار نظری که از سوی مدیرعامل شرکت مگنا یکی از بزرگترین قطعه سازان جهان منتشر شده در سال 2009 نیز 20 پلتفرم برتر جهان خودروسازی، بالغ بر 29 درصد از تولید جهانی خودرو را در قبضه خود داشتند که حدود 18 میلیون دستگاه خودرو را شامل می شود. این رقم در سال 2015 به دوبرابر افزایش خواهد یافت و به 38 درصد افزایش می یابد.

بر اساس آماری که یکی از موسسات معتبر جهانی به نام «پرایس واتر هاوس کوپر» منتشر کرده برترین پلت فرم خودرو هم اکنون X85 رنو نیسان است.

روی این پلتفرم هم کنون خودروهای رنو کلیو، نوت نیسان و لوگان داچیا تولید می شود. روی این پلت فرم سال گذشته 2.6 میلیون دستگاه خودرو تولید شد و انتظار می رود در سال 2015 این رقم به 3.8 میلیون دستگاه افزایش یابد.

سال گذشته نیز این عنوان در اختیار پلتفرم PQ35/46 فولکس واگن بوئد که خودروهایی نظیر فولکس گلف، پرفروش ترین خودرو اروپا و دیگر مدل ها همچون ائودی A3 و اشکودا اکتاویا روی آن به تولید می رسند.

حدود 3.13 میلیون خودرو سال گذشته روی این پلتفرم تولید شد.

فولکس در نظر دارد این پلتفرم را از رده خارج کند و «ترانس تولکیت» را تا سال 2015 با امکان تولید 3.6 میلیون دستگاه جایگزین آن کند.

فولکس اعلام کرده با جایگزین کردن این پلت فرم هزینه هر واحد خودرو به میزان 20 درصد کاهش خواهد یافت و زمان مونتاژ خودرو روی آن نیز تا 30 درصد پایین خواهد آمد.

با این حال فولکس اعلام کرده که تا سال 2018 در نظر دارد 40 مدل خودرو را روی این پلت فرم به تولید برساند که حدود 6 میلیون دستگاه می شود.

دومین پلتفرم بزرگ صنعت خودرو در اختیار MC تویوتا است که خودروهای همانند آئوریس، کرولا و شاسی بلند راو4 روی آن به تولید می رسند.

سال گذشته تویوتا 2.9 مدل خودرو را روی این پلت فرم تولید کرد تا سال 2015 این میزان به 3.4 میلیون خودرو افزایش می یابد.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!