جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۰/۰۴/۰۶
مسول نحوه واگذاری خودروسازها کیست؟
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۰/۰۴/۰۶
اجاره خودرو

مسول نحوه واگذاری خودروسازها کیست؟

پرشین خودرو: معاون امور حقوقی مجلس و استان های وزارت صنایع و معادن گفت: در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی، نحوه واگذاری خودروسازی هایی همچون ایران خودرو و سایپا به نظر قطعی شورای رقابت بستگی دارد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایرنا، ایرج ندیمی در مورد نحوه واگذاری خودروسازی‌ها افزود: این موضوع در حیطه اختیارات و وظایف شورای رقابت است و این شورا باید نظر قطعی خود را درباره نحوه واگذاری سهام شركت های خودروسازی ایران خودرو و سایپا اعلام كند.

شورای رقابت یكی از نهادهایی است كه در راستای اصل 44 قانون اساسی شكل گرفته و متشكل از اشخاص حقیقی و حقوقی بخش های دولتی و خصوصی است كه بر روند واگذاری های بخش های دولتی به خصوصی نظارت دارد.

وی گفت: اگر شورای رقابت نظر قطعی خود را مبنی بر اصلاح نحوه واگذاری خودرسازی ها اعلام كند، به طور حتم باید اصلاحاتی دراین خصوص صورت گیرد.

ندیمی به مطرح بودن شبهاتی در بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره كرد و افزود: هنوز طرح تفحص درباره نحوه واگذاری خودروسازی ها در مجلس شورای اسلامی مطرح نشده است.

وی با بیان اینكه بخشی از این شبهات جنبه تفسیری و اجرایی دارد، خاطرنشان كرد: بخشی از این شبهات باید در قانون بازار سرمایه یا اصل 44 قانون اساسی تفسیر شود و بخش دیگر آن باید مورد پیگیری قرار گیرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!