شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۹ | ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
۱۱:۴۹ | ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
اجاره خودرو

ناسا و نیسان خودرو می سازند

پرشین خودرو: شرکت خودرو سازی نیسان و آژانس فضایی آمریکا ناسا در حال همکاری برای پیشبرد فناوری خودروهای بدون راننده هستند.

به گزارش «پرشین خودرو»، شرکت نیسان موتور که مقر آن در یوکوهامای ژاپن است و مرکز تحقیقات ناسا در کالیفرنیا روز پنجشنبه از طرح مشترک پنج ساله تحقیق و توسعه درباره سامانه های خودروهای خودکار خبر دادند، این طرح همچنین در نهایت شامل زمینه سازی برای تولید انبوه خودروهای بدون راننده نیز است.

نیسان به شدت علاقمند به ظرفیت های خودروهای بدون راننده است و مسئولان این شرکت می گویند این خودرو ها می تواند منجر به بهبود ایمنی شود و آن را در کنار فناوری های زیست محیطی یکی از پایه های اصلی خودروهای آینده توصیف می کنند.

نیسان اعلام کرده است قصد دارد فناوری خودروهای بدون راننده را بین سالهای 2016 تا 2020 میلادی به مشتریان عرضه کند. گفتنی است مرکز پژوهشهای ناسا پیش از این تجربه طراحی نرم افزارهای کاوشگر مریخ و روبات های مستقر در ایستگاه بین المللی فضایی را دارد.

کارلوس گوسن مدیر اجرایی نیسان گفته است این طرح مشترک بهترین و برجسته ترین همکاری ناسا و نیسان به شمار می رود.

در حال حاضر فناوری های ایمنی خودرو شامل خودروهای دارای سنسورهای ویژه است که در آستانه برخورد خودرو با اجسام خارجی به طور خودکار و حتی اگر راننده اقدامی صورت ندهد، ترمز می کند. همچنین در حال حاضر خودروهایی وجود دارند که به طور خودکار پارک می کنند.

این فناوری در پیشرفته ترین حالت می تواند به طور کامل جایگزین راننده شود با این حال هنوز به کار گیری این فناوری ها در جاده ها با موانع عملی روبرو است.

خودرو سازان دیگر از جمله تویوتای ژاپن و شرکت های آمریکایی ژنرال موتور و فورد نیز در حال کار بر روی این فناوری هستند. حتی شرکت های غیر خودروساز از جمله گوگل نیز در این زمینه فعالیت می کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!