شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۷ | ۱۳۹۳/۱۰/۲۴
تولد شاسی‌بلندهای تویوتا
۱۵:۱۷ | ۱۳۹۳/۱۰/۲۴
اجاره خودرو

تولد شاسی‌بلندهای تویوتا

پرشین خودرو: تویوتا موتور برای تامین تقاضای رو به رشد آمریکا امسال در کارخانه‌های کانادایی و ژاپنی خود شاسی بلندهای بیشتری تولید می‌کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، افزایش تولید مدل‌هایی مانند تویوتا RAV4 و لکسوس RX آزمونی برای برنامه آکیو تویودا، رییس تویوتا برای تولید خودروهای بیشتر در کارخانه‌های فعلی پیش از ساخت کارخانه‌های جدید خواهد بود.

جیم لنتز، مدیرعامل فعالیت‌های آمریکای شمالی تویوتا در این باره گفت: استراتژی عدم ساخت کارخانه‌های جدید تا پایان سال 2016 به قوت خود باقی خواهد ماند.

تویوتا پس از اینکه مجموع فروش مدل‌های شاسی بلند این شرکت 16 درصد در سال گذشته افزایش یافت و به رکورد جدیدی رسید، قصد دارد همچنان شاسی بلندهای بیشتری را تولید کند. حتی پیش از اینکه قیمت بنزین به پایین دو دلار در هر گالن برسد، آمریکایی‌ها از خودروهای سواری به شاسی بلندها روی آورده بودند و اکنون با اقتصاد سوخت مناسب، تقاضا برای این مدل خودروها بیشتر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، فروش قوی در آمریکا که به کمک شاسی بلند صورت گرفت به تویوتا کمک کرد همچنان بزرگترین خودروساز جهان باقی بماند. فولکس واگن تنها دو شاسی بلند شامل تیگوان و توارگ را در آمریکا می‌فروشد در حالیکه تویوتا پنج مدل دارد. این خودروساز ژاپنی اکنون در حال بررسی عرضه شاسی بلندهای کوچک‌تر به منظور رشد بیشتر فروش است.

یکی از مدیران تویوتا در مصاحبه‌ای اظهار کرد: تویوتا فرصت فروش سالانه 300 هزار دستگاه RAV4s را در آمریکا دارد با اینهمه امسال ممکن است نتواند از این سقف عبور کند.

به گفته مارک تمپلین، معاون مدیرعامل لکسوس، این خودروساز تولید NX را از زمانیکه در سه ماهه سوم سال گذشته به فروش گذاشته شد، فراتر از برنامه اولیه افزایش داده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!