جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۴:۳۲ | ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
ارزیابی خدمات پس از فروش نمایندگی های خودرو آغاز شد
۱۴:۳۲ | ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
اجاره خودرو

ارزیابی خدمات پس از فروش نمایندگی های خودرو آغاز شد

پرشین خودرو: معاون اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از آغاز اجرای طرح ارزیابی خدمات پس از فروش نمایندگی ها و تعمیرگاههای مجاز خودرو در کشور خبر داد و گفت:‌ در این طرح 2 هزار و 450 نمایندگی خودروسازان داخلی و خودروهای وارداتی ارزیابی و رتبه بندی می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، سعید تاجیک افزود:‌ در این طرح که با هدف تعیین رتبه نمایندگی های خدمات پس از فروش خودرو در سال 93 و به نمایندگی از وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت در حال اجراست نمایندگی و تعمیرگاههای مجاز 39 شرکت داخلی و واردکنندگان خودرو در 380 شهر زیر پوشش قرار دارند.

وی با بیان اینکه این طرح تا پایان سال ادامه دارد، گفت:‌ 50 درصد شاخص رتبه نمایندگی ها و تعمیرگاههای مجاز خودور بر اساس رضایت مشتریان و بقیه بر اساس وضع نیروی انسانی، تجهیزات تعمیرگاهی،‌ فضای تعمیرگاه و آراستگی نمایندگی ارزیابی می شود.

معاون اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران افزود:‌ رتبه نمایندگی ها بر اساس دو گروه سبک و سنگین از رتبه یک،‌ دو، ‌سه و مردود اعلام می شود و وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت به تعمیرگاه هایی که رتبه مردود را کسب کرده اند سه ماه فرصت می دهد تا مشکلات را اصلاح کنند که در غیر اینصورت مجوز آنها باطل خواهد شد.

تاجیک گفت:‌ طرح ارزیابی نمایندگی ها و تعمیرگاههای مجاز خودرو از سال 85 آغاز شده است و هر سال شاهد ارتقای کیفیت خدمات رسانی در این نمایندگی ها بوده ایم.

به گفته وی، در رتبه بندی سال 92 در شاخص رضایت مشتری چهار شرکت ایران خودرو،‌ پارس خودرو، مزدا و سایپا بالاترین رتبه شرکت های داخلی را کسب کردند.

تاجیک افزود:‌ در استان های مازندران، آذربایجان غربی،‌ یزد، گیلان و چهارمحال و بختیاری هم نمایندگی های خودرو بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه کردند.

معاون اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران همچنین گفت: ‌مشتریان نمایندگی ها و تعمیرگاههای خودرو در سراسر کشور در صورت نارضایتی از خدمات ابتدا از طریق همان شرکت و در صورت رفع نشدن مشکل، مراتب را با وزارت صنعت، معدن و تجارت درمیان بگذارند.

نظر بینندگان
!
!
!