یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۸ | ۱۳۹۳/۱۰/۲۸
سابرینای برقی رونمایی شد
۱۴:۲۸ | ۱۳۹۳/۱۰/۲۸
اجاره خودرو

سابرینای برقی رونمایی شد

پرشین خودرو: براساس تفاهم‌های صورت گرفته میان خودروسازان و وزارتخانه‌های نفت و نیرو، خودروهای برقی به زودی در ناوگان تاکسیرانی کشور فعال می‌شوند.

به گزارش«پرشین خودرو»، محمدتقی خانلو در حاشیه رونمایی از خودروهای برقی در جمع خبرنگاران گفت: خودروهای برقی که به زودی در خیابان‌های پایتخت تردد خواهند کرد، نسبت به خودروهای بنزینی از شتاب بالاتری برخوردار هستند و در سربالایی‌ها نیز بهتر از خودروهای بنزینی عمل خواهند کرد، این در حالی است که به لحاظ تعمیرگاههای ارایه دهنده خدمات، تلاش شده تا این تعمیرگاهها تجهیز شده تا مردم به لحاظ تامین قطعات یدکی و سرویس‌های دوره‌ای خودروها دچار مشکل نشوند.
مدیرعامل دیارخودرو افزود: کارخانه تولید خودروهای برقی ظرفیت تولید سالانه 42 هزار و 500 دستگاه خودرو را دارد اما منتظر مشخص شدن مشوق‌های دولت برای تولید این خودروها هستیم. هم اکنون 12 دستگاه خودرو تولید آزمایشی شده است که در صورت مشخص شدن این مشوق‌ها، تولید افزایش می یابد.
وی تصریح کرد: براساس مذاکراتی که با وزارت نفت و نیرو صورت گرفته، مقرر شده است تا وزارت نفت در مقدار سوخت بنزینی این خودروها کمک کرده و وزارت نیرو نیز وعده داده که دستگاه‌های شارژ این نوع خودروها را تولید کند، البته مذاکرات با وزارت نفت همچنان ادامه دارد.
به گفته خانلو، در فاز اول مذاکرات صورت گرفته با دولت برای به کارگیری خودروهای برقی در ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسی ها است، چراکه به لحاظ پیمایش، تاکسی‌ها بهتر می‌توانند مورد پایش قرار گیرند، این در حالی است که بررسی‌ها نشان می‌دهد هر تاکسی روزانه 200 کیلومتر طی مسیر می کند که مصرف بنزین آنها ده هزار لیتر است، بنابراین باید به کمک وزارت نفت برنامه ریزی کنیم تا این تاکسی‌ها با خودروهای برقی جایگزین شوند.
وی اظهار داشت: تولید آزمایشی خودروهای برقی آغاز شده اما در مراحل بعد، باید سفارش گذاری بر اساس سیاستهای دولت صورت گیرد. اما هر خودروی برقی پس از طی 250 کیلومتر مسافت، باید شارژ شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سابرینای برقی
نظر بینندگان
کریم
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۰/۲۹
خدا قوت.دستتون درد نکنه
عجب جمله اي
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۰/۲۹
"خودروهای برقی که به زودی در خیابان‌های پایتخت تردد خواهند کرد، نسبت به خودروهای بنزینی از شتاب بالاتری برخوردار هستند" !!!! جالب است كه بعضي از خودروسازان حتي از ابتدايي ترين اطلاعات خودرويي هم برخوردار نيستند .
پيام
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۰/۲۸
ايكاش اين وب سايت هاي وطني يكبار هم رسالت خبري خود را جهت تاييد صحت اين خبرهاي جنجالي انجام دهند. اينها تلاشي براي موجه نشان دادن ماهيتش است.
!
!
!