شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۷ | ۱۳۹۳/۱۱/۰۱
بزرگترین خودروساز جهان معرفی شد
۱۱:۳۷ | ۱۳۹۳/۱۱/۰۱
اجاره خودرو

بزرگترین خودروساز جهان معرفی شد

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن، با تولید 10.23 میلیون خودرو در سال 2014 همچنان عنوان بزرگ ترین خودروساز جهان را در اختیار دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن با تولید 10.23 میلیون خودرو در سال 2014 عنوان بزرگ ترین خودروساز جهان را از آن خود کرد.

این خودروساز با پشت سر گذاشتن جنرال موتورز آمریکا، و فولکس واگن آلمان توانسته است در سال جاری به این عنوان دست یابد.

در سال 2014 فولکس واگن آلمان با 10.13 میلیون دستگاه خودروی تولیدی و جنرال موتورز نیز با تولید 9.92 میلیون دستگاه خودرو در رده های بعدی بزرگ ترین خودروسازان جهان در سال جاری قرار گرفته است.

تویوتا در سال 2008 توانست سلطه جنرال موتورز بر بازار خودرو را شکسته و به بزرگ ترین خودروساز جهان تبدیل شود، اما در سال 2011 و با وقوع تسونامی در ژاپن، زنجیره چرخه تولید آن با مشکل مواجه شد و تولید آن کاهش یافت.

این شرکت در سال 2012 از جنرال موتورز سبقت گرفت و مجددا عنوان بزرگ ترین خودروساز جهان را از آن خود کرد.

لازم بذکر است که ناآرامی های سیاسی در برخی کشورهای آسیایی از جمله تایلند، و همچنین بحران کاهش رشد اقتصادی چین، چشم اندار تولید این خودروساز در سال 2015 را تحت تأثیر قرار داده است و این احتمال وجود دارد که فولکس واگن این عنوان را در سال جاری از تویوتا برباید.

به گزارش فارس، مدل های راو4، کرولا، کمری ، لندکروزر، و یاریس از جمله محبوبترین محصولات تولیدی این شرکت در جهان محسوب می شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!