پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۹ | ۱۳۹۳/۱۱/۰۵
احتمال اختلال در کارت های سوخت
۱۴:۴۹ | ۱۳۹۳/۱۱/۰۵
اجاره خودرو
توصیه های بنزینی را جدی بگیرید

احتمال اختلال در کارت های سوخت

پرشین خودرو: شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی خواستار مراجعه دارندگان سهمیه بنزین 400 تومانی به جایگاه‌ها شد و اعلام کرد: اگر بهمن ماه دست کم یک نوبت سوخت گیری انجام نشود اختلال در کارت‌های بنزین به وجود می آید

به گزارش«پرشین خودرو»، از اول بهمن ماه سال جاری نزدیک به 370 میلیون لیتر ذخیره بنزین 400 تومانی کارت های هوشمند سوخت به بیش از 700 میلیون لیتر ذخیره بنزین 700 تومانی تبدیل شده است.

بر این اساس از چهارشنبه هفته گذشته عملا با حذف ذخیره بنزین 400 تومانی کارت های سوخت، عرضه این فرآورده پرطرفدار نفتی به صورت دو نرخی در جایگاه ها انجام می شود.

همزمان با ابطال و سپس تبدیل ذخیره بنزین 400 تومانی ذخیره شده در کارت های هوشمند سوخت به بنزین 700 تومانی، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران خواستار مراجعه دارندگان سهمیه بنزین 400 تومانی به جایگاه‌ها شد و اعلام کرد: اگر بهمن ماه دست کم یک نوبت سوخت گیری انجام نشود اختلال در کارت‌های بنزین به وجود می آید.

سید ناصر سجادی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران هم با بیان اینکه دارندگان بنزین 400 تومانی باید دست کم یک نوبت در طول بهمن ماه به یکی از پمپ بنزین‌های سراسر کشور مراجعه کنند، گفت: بریا جلوگیری از اختلال احتمالی در کارت های بنزینی که دارای ذخیره بنزین 400 تومانی بودند انجام دست کم یک نوبت سوخت گیری ضروری است.

طرح تبدیل یک لیتر بنزین 400 تومانی به دو لیتر بنزین 700 تومانی و عرضه دو نرخی این فرآورده استراتژیک نفتی در حالی از اول بهمن ماه سال جاری عملیاتی شده است که بیژن زنگنه وزیر نفت هفته گذشته هرگونه افزایش قیمت بنزین برای سال 94 را رد کرده است.

با کاهش قیمت هر بشکه نفت به کانال ۴۰ دلار ، قیمت هر بشکه بنزین سوپر با اکتان بین ۹۲ تا ۹۵ هم در دو بازار فوب خلیج فارس و سنگاپور با کاهش شدید قیمت روبرو شده‌اند. براساس گزارش‌های منتشر شده از سوی موسسات معتبر بین‌المللی، هم اکنون قیمت هر بشکه بنزین سوپر با اکتان ۹۲ در بازار فوب خلیج فارس به محدوده ۶۰ تا ۶۲ دلار کاهش یافته است. (هر بشکه بنزین معادل ۱۵۹ میلیون لیتر ظرفیت دارد).

به عبارت دیگر، با احتساب قیمت دلار بانکی در بازار ایران (۲۶۵۰ تومان) بهای هر لیتر بنزین سوپر با اکتان بالای وارداتی حدود ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ تومان (حدود ۳۷ تا ۴۰ سنت) تخمین زده می‌شود.

این در حالی است که هم اکنون بخش عمده ای از بنزین عرضه شده در جایگاه‌های سوخت کشور با اکتان ۸۷ توزیع می‌شود که با توجه به شکاف قیمتی بین بنزین سوپر و بنزین با اکتان ۸۷ در بازار جهانی، هم اکنون بهای هر لیتر بنزین اکتان پائین ۹۰ حدود ۱۰۰۰ تا ۱۰۵۰ تومان تخمین زده می‌شود.

منبع: خبر آنلاین

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!