دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۷ | ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
کاهش عمر تاکسی های تهران
۱۰:۲۷ | ۱۳۹۰/۰۴/۱۱
اجاره خودرو

کاهش عمر تاکسی های تهران

پرشین خودرو: مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه میانگین عمر تاکسی های پایتخت به حدود 4.5 سال رسیده است، گفت: از ابتدای سال تاکنون هزار و 800 تاکسی فرسوده با عمر بیش از 10 سال برای نوسازی ثبت نام کرده اند.

به گزارش«پرشین خودرو»، به نقل از ایسنا، فضل الله اسلامی اظهار کرد: امسال در مجموع 10 هزار تاکسی فرسوده با عمر بیش از 10 سال داریم که تلاش خواهیم کرد این تعداد تاکسی را تا پایان سال مورد نوسازی قرار دهیم.

وی ادامه داد: در بحث نوسازی تاکسی های فرسوده مشکلاتی پیش رو داریم که امید است مسئولان برای رفع این مشکلات نهایت همکاری را داشته باشند تا زمینه نوسازی ناوگان تسهیل شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران خاطر نشان کرد: به دلیل افزایش قیمت سوخت گاز و استهلاک خودروهای گاز سوز، راننده های تاکسی دیگر تمایل به خودروهای دوگانه سوز ندارند که امید است برای رفع این مشکلات تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

وی افزود: از سوی دیگر قرار بود بحث نوسازی ناوگان بسیار سریع و بدون فاصله باشد، یعنی بلافاصله پس از خروج خودروی فرسوده، خودروی جدید به راننده ها تحویل داده شود تا این قشر زحمت کش بیکار نمانند اما اکنون برای نوسازی هر خودرو حداقل 2 ماه زمان سپری می شود که در این مدت رانندگان عملا بیکار می مانند.

اسلامی خاطر نشان کرد: این در حالیست که از همان ابتدای خروج خودروی فرسوده، راننده ها باید قسط وام نوسازی را پرداخت کنند و در واقع درست طی 2 ماهی که راننده ها بیکار هستند باید اقساط وام نوسازی خودرویشان را هم بپردازند که این مساله مشکلات زیادی را برای رانندگان به وجود می آورد.

وی ضمن ابراز امیدواری از حل مشکلات پیش روی رانندگان برای نوسازی خودروهایشان گفت: در تلاشیم که راننده های تاکسی را تحت پوشش بیمه ای با عنوان بیمه معاش قرار دهیم تا هر سال دو نوبت 26 روزه به راننده ها بیمه بیکاری تعلق بگیرد تا در صورت بروز هرگونه مشکل و بیکار ماندن راننده‌ها، آنها بتوانند از تسهیلات ویژه ای برخوردار شوند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!