شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۰ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۱
شورای رقابت مسئول قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی شد
۰۹:۲۰ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۱
اجاره خودرو
رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان:

شورای رقابت مسئول قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی شد

پرشین خودرو: رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: با توجه به انحصاری شدن واردات خودرو، مسوولیت قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی برعهده شورای رقابت قرار گرفته است.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد جعفری اظهار کرد: شورای رقابت بر اساس اساسنامه و وظایف ذاتی خود، وظیفه قیمت‌گذاری کالاهای انحصاری را برعهده دارد.

وی با بیان این که شورای رقابت بر اساس همین اساسنامه وارد حوزه قیمت‌گذاری خودروهای داخلی شده است، خاطرنشان کرد: از هفته گذشته با مصوبه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت بازار خودروهای وارداتی نیز انحصاری شده است.

رییس انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان ادامه داد: البته نکته مهم این است که انحصار شکل گرفته در بازار خودروهای وارداتی شدیدتر و پیچیده‌تر از انحصار در بازار خودروهای داخلی است. بنابراین وظیفه شورای رقابت در این حوزه سنگین‌تر خواهد بود.

وی افزود: یک خانواده نمایندگی واردات سه برند خودرویی خارجی را در اختیار دارد و به همین دلیل با منحصر شدن واردات خودرو به نمایندگی‌های رسمی، هم اکنون این خانواده بیش از 70 درصد بازار خودروهای وارداتی را در اختیار گرفتند.

به گزارش ایسنا، جعفری با بیان این که شورای رقابت در گام نخست باید نسبت به قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی اقدام کند، تصریح کرد: پس از آن شورای رقابت باید با توجه به قوانین ضد انحصار، در جهت خارج شدن روند واردات خودرو از وضعیت انحصاری فعلی تلاش کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
ایرانی
vote
۱
vote
۱۳۹۳/۱۱/۱۲
جناب آقای شیوا ریاست محترم شورای رقابت من بعنوان یکی از هزاران نفری که در حق ما اجحاف شد در خرید خودروهای خارجی در سال 91، خواهان احیای حق خود از این خانواده هستیم. خودرو را با دلار 12260 ریال وارد کرد و بعد با دلار آزاد 35000ریال به ما ارائه داد. نمایندگی های این خودرو ها هم با گردن کلفتی: برید خدا رو شکر کنید که بهتون ماشین دادیم!و به هر نهادی هم میخواهید، بروید و شکایت کنید!!!!!! واقعاً این کشور اسلامی است؟ مسئول محترم پرشین خودرو: شد یکبارهم پیام های ما (منظور خریدار) رو به چاپ برسانید؟
علی
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۱/۱۱
نگاهي به آمار واردات خودرو به ما چنین می‌گوید که هم اكنون بيش از 90 درصد خودروهاي وارداتي به كشور را اين سه شركت به خصوص « آسان موتور » و « اطلس خودرو » برعهده دارند.که متعلق به خاندان گرامی ها است.
!
!
!