دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۷ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
مذاکرات خودرویی ایران با اسپانیا
۱۳:۵۷ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
اجاره خودرو
عضو انجمن قطعه‌سازان خبر داد:

مذاکرات خودرویی ایران با اسپانیا

پرشین خودرو: عضو انجمن قطعه سازان از مذاکرات فعالان اقتصادی ایران و اسپانیا برای فعالیت‌های خودرویی خبرداد و گفت: اگرچه تولید خودرو افزایش یافته است، اما وضعیت تسویه بدهی های خودروسازان به قطعه‌سازان مناسب نیست.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمدرضا نجفی منش با اشاره به سفر اخیر هیات فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران به اسپانیا، گفت: در این سفر، مذاکرات مناسبی با خودروسازان و قطعه سازان اسپانیایی صورت گرفت تا بتوان همکاری مشترک در این زمینه را شکل داد.

عضو انجمن قطعه سازان افزود: خبرهای خوش در خصوص این مذاکرات به زودی اعلام خواهد شد اما در مجموع، مذاکرات خودرویی ایران و اسپانیا مثبت بود.

وی با اشاره به افزایش رشد تولید خودرو در سال جاری، در خصوص وضعیت تسویه بدهی های قطعه سازان از سوی خودروسازان، تصریح کرد: اوضاع پرداخت های خودروسازان به قطعه سازان نسبت به گذشته بهتر شده، اما مشکلات همچنان وجود دارد.

نجفی منش در ادامه در خصوص مذاکرات وزارت صنعت، معدن و تجارت با شورای اقتصاد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی مبنی بر خروج قیمتگذاری خودرو از شورای رقابت گفت: در هیچ کجای دنیا، قیمتگذاری خودرو صورت نمی گیرد؛ چراکه همین امر حاشیه بازار را شکل می دهد و بنابراین، خودرو گرانتر به دست مصرف کنندگان می رسد.

وی اظهار داشت: بر همین اساس اگر قیمت خودرو آزاد شود، بازار عرضه و تقاضا قیمت را تعیین خواهد کرد که در این صورت هم مردم منفعت خواهند برد و هم دولت منتفع می شود.

به گزارش مهر، نجفی منش گفت: اگر خروج قیمتگذاری خودرو از شورای رقابت عملیاتی شود، به نفع صنعت است، چراکه فضای رقابتی را بالا می برد؛ این درحالی است که خودرو انحصاری نیست و 16 خودروساز و 21 واردکننده رسمی در این فضا وجود دارند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!