دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۸ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
قیمت مدل هیدروژنی تاکسون نصف شد
۱۴:۳۸ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
اجاره خودرو

قیمت مدل هیدروژنی تاکسون نصف شد

پرشین خودرو: هیوندای موتور قیمت مدل برقی پیل سوختی تاکسون را به منظور رقابت با مدل‌های مشابه 43 درصد در کره جنوبی کاهش داد و درصدد کاهش قیمت این خودرو در بازارهای خارجی است.

به گزارش «پرشین خودرو»، این خودروساز کره جنوبی که به همراه کیا موتورز پنجمین خودروساز بزرگ دنیاست، امیدوار است با کاهش قیمت تاکسون آی ایکس به 85 میلیون وون (77 هزار و 189 دلار)، خودروهای پیل سوختی در بازار خانگی این شرکت فراگیر شوند.

هیوندای در طراحی فناوری دوستدار محیط زیست همواره از خودروهای برقی پیل سوختی در برابر خودروهای برقی که از باطری استفاده می‌کنند پشتیبانی کرده اما قیمت بالا و نبود جایگاههای سوخت گیری مانع گسترش بازار این خودروها شده است.

خودروی کره جنوبی تنها یک جایگاه سوخت گیری هیدروژن دارد و قرار است یک جایگاه دیگر در نیمه اول امسال راه اندازی شود و دولت این کشور قصد دارد تعداد جایگاه‌ها را تا سال 2025 به 200 جایگاه افزایش دهد.

این خودروساز اعلام کرده است تاکنون تنها 200 دستگاه از این خودروی برقی را در بازارهایش از جمله آمریکا و اروپا فروخته است.

به گزارش ایسنا، تویوتا رقیب ژاپنی هیوندای در دسامبر سدان پیل سوختی میرای را با قیمت 6.7 میلیون ین (56 هزار و 934 دلار) روانه بازار کرد و در اواسط ژانویه اعلام کرد قصد دارد حداقل 3000 دستگاه از این خودرو را تا پایان سال 2014 در آمریکا بفروشد.

هیوندای اعلام کرده ظرف پنج سال آینده 11 تریلیون وون در ساخت خودروهای دوستدار محیط زیست سرمایه گذاری خواهد کرد و دومین مدل پیل سوختی خود را تا سال 2020 عرضه می‌کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!