شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۳ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۵
عده‌‌ای خاص برای قیمت خودرو در ایران تصمیم می‌گیرند
۱۰:۰۳ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۵
اجاره خودرو
عضو شورای رقابت:

عده‌‌ای خاص برای قیمت خودرو در ایران تصمیم می‌گیرند

پرشین خودرو: عضو شورای رقابت گفت: اگر حرف‌های نعمت زاده درباره قیمت‌گذاری خودرو ادامه داشته باشد، وی را به مجلس احضار می‌کنیم.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد علی مددی عضو شورای رقابت با انتقاد از اظهارنظر معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت در خصوص حذف شورای رقابت در قیمت گذاری خورو اظهار کرد: آقایان نعمت زاده و جهانگیری اگر می‌خواهند قیمت گذاری خودرو را از دست شورای رقابت بگیرند، ثابت کنند که تولید خودرو انحصاری نیست.

وی خاطرنشان کرد: مافیای قدرت و ثروت در بین مدیران دولت ریشه دوانده و و تولید ملی را به خاک سیاه نشانده است.

عضو شورای رقابت تصریح کرد: دولت با سیستم غلط بانکی و مالیاتی و اعمال سلیقه های غلط، دمار از روزگار تولید درآورده است.

مددی با اشاره به اظهارات مدیران دولتی بیان کرد: برخی مسئولان دولت با اظهار نظرهای خود بر علیه شورای رقابت، نشان دادند که بر نمی تابند تا خدمات به شکل متعارف در اختیار مردم قرار گیرد.

وی اضافه کرد: تداوم اینگونه اظهارات، آقای نعمت زاده را به صحن علنی می آورد.

این نماینده مجلس به جایگاه شورای رقابت در قانون اساسی اشاره و به نسیم توضیح داد: شورای رقابت در اصل 44 قانون اساسی جایگاهش تعریف شده و یک شورای فرا قوه ای است.

مددی افزود: وظیفه ذاتی این شورا خارج کردن تولیدات از انحصار و رقابتی کردن آن، در راستای خدمت بیشتر به مردم است.

وی خاطرنشان کرد: اگر شورای رقابت با انحصار طلبی مقابله نکند، قطعا تولیدات مختلف مانند خودرو با قیمت غیر متعارف به مردم ارائه می شود و در نتیجه به جامعه و مردم ظلم می شود.

عضو شورای رقابت به وضعیت قیمت گذاری خودرو اشاره و تصریح کرد: تولید خودرو در ایران انحصاری است که بیشتر از 70 درصد آن در اختیار یک عده خاص است که آن ها تصمیم می گیرند و در قیمت گذاری نظر خودشان را اعمال می کنند، بنابراین لازم است که شورای رقابت ورود کند.

مددی با بیان این مطلب که " شورای رقابت برای خودروها قیمت گذاری نمی کند " ادامه داد: وظیفه شورای رقابت قیمت گذاری خودرو نیست، بلکه این شورا مکانیزم قیمت گذاری را ارائه می دهد.

وی در پایان با انتقاد از رویه سال گذشته خودروسازان عنوان کرد: خودروسازان باید از مکانیزم قیمت گذاری شورای رقابت تبعیت کنند، پارسال که تبعیت نکردند و بازار کسب و کار را آلوده کردند و از فضای رقابتی خارج شدند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!