چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۹ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۸
رشد صنعتی كشور مرهون تولید خودرو است
۱۲:۰۹ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۸
اجاره خودرو
اعضای کمیسیون صنایع مجلس در ایران خودرو؛

رشد صنعتی كشور مرهون تولید خودرو است

پرشین خودرو: با تدابیر مدیریت ارشد گروه صنعتی ایران خودرو، این گروه صنعتی توانست با سلاح تولید از جنگ اقتصادی نابرابر دشمنان سر بلند بیرون آید.

به گزارش «پرشین خودرو»، رضا رحمانی رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در دیدار اعضای كمیسیون صنایع و معادن مجلس از ایران خودرو گفت: با وجود این‌ كه شرایط حاكم بر فضای كسب و كار كشور در چند سال اخیر مناسب نبود، اما این گروه صنعتی حتی با كمبود منابع مالی توانست به موفقیت های بسیاری دست یابد.

وی موفقیت های اخیر این شرکت را تحسین کرد و گفت: کشور در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد و تولیدکننده ­های کشور مانند رزمندگان بدون سلاح از صنعت و اقتصاد کشور دفاع کرده اند.

رحمانی ضمن مهم دانستن صنعت خودرو از نظر سوددهی، فن آوری و اشتغال افزود: هدف دشمنان فلج کردن اقتصاد کشور بوده و شرایط تولید در ایران خودرو نشان می دهد که دشمن نتوانسته به هدف خود برسد و ما موفق شده ایم آنان را در رسیدن به اهداف سلطه طلبانه شان ناكام بگذاریم.

رییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: رشد صنعتی كشور طبق آمار اعلام شده از سوی دولت مرهون تولید خودرو بوده كه در این میان رشد تولید ایران خودرو بیش از سایر خودروسازان بوده است.

وی همچنین خواستار توجه ویژه به کیفیت محصولات تولیدی شد و گفت: باید با افزایش کیفیت و جلب رضایت مشتریان، ذهنیت مردم نسبت به محصولات داخلی را اصلاح کنیم.

رییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: همان طور که مقام معظم رهبری فرموده اند، تولید کالای بی کیفیت لطمات به مراتب بیش تری نسبت به قاچاق کالا به اقتصاد کشور وارد می کند.

رحمانی ارتباط صنعت با دانشگاه و حفاظت از محیط زیست را از دیگر دغدغه های كمیسیون صنایع در صنعت خودروسازی دانست و گفت: باید خودروسازی کشور با اولویت قرار دادن این موارد به حرکت خود ادامه دهد.

رئیس كمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار كرد: راه رفع بسیاری از مشكلات فعلی از مسیر عملی شدن اقتصاد مقاومتی می گذرد و برای تحقق این امر مهم، صنعت و تولید مهم ترین نقش را ایفا می كنند.

وی صنعت خودرو را حاصل 20 سال سرمایه گذاری و تلاش دانست و گفت: هدف و رویکرد کمیسیون صنایع و معادن مجلس و کمیته تحقیق و تفحص حمایت از تولید داخلی و ملی است و درحال حاضر توانسته ایم با نزدیک کردن تعاریف و اهداف مان به تعامل خوبی با خودروسازان دست یابیم.

در ادامه این دیدار هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو عملکرد و دستاوردهای این شرکت را از سال گذشته تاکنون برای اعضای كمیسیون صنایع و معادن مجلس تشریح كرد.

وی با بیان این که تولید خودروهای هیبریدی و برقی در هیچ کشوری بدون حمایت دولت امکان پذیر نبوده، اظهار کرد: کشورهایی به فن آوری خودروهای هیبریدی دست یافته اند که دولت با اختصاص سرمایه به تولیدکننده و پرداخت بیش از 50 درصد یارانه خرید به مشتریان، از تولید خودروهای هیبریدی حمایت کرده است.

یكه زارع با بیان این كه تا سال 1404 حداقل چهار درصد از سبد محصولات ایران خودرو متعلق به خودروهای هیبریدی خواهد بود، افزود: ایران خودرو برای اولین بار جلوتر از استاندارد آلایندگی حرکت کرده و قبل از اتمام مهلت تولید خودروی یورو 4 محصولات خود را بر مبنای استاندارد یورو 5 تولید خواهد کرد.

وی به بازگشت تولید در ایران خودرو به روال عادی و کسب 54 درصدی سهم بازار از شهریور ماه گذشته تاکنون اشاره کرد و گفت: درحال حاضر تولید به میزان 17درصد جلوتر از برنامه 530 هزار دستگاه خودروی ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده و 70 درصد نیز نسبت به سال 92 افزایش داشته که کل آن بدون کسری و به صورت عبور مستقیم از خط تولید بوده است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن بیان این که در حال حاضر کل تولید روزانه 2500 دستگاه از طریق سازندگان داخلی تامین می شود، افزود: این درحالی است که در گذشته یک هزار و 800 خودرو از تولید روزانه، از طریق سازندگان داخلی و 900 دستگاه نیز به صورت قطعات سی.کی.دی تولید و عرضه می شدند.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان کرد: مقوله صادرات بسیار مهم است و ما در صدد هستیم با تولید محصولات جدید و به روز با برند ملی و منطبق با نیازهای کشورهای هدف نسبت به توسعه صادرات اقدام کنیم.

وی ضمن اشاره به رتبه های کیفیت خیلی خوب محصولات ایران خودرو، کیفیت و مطلوبیت را دو مقوله مجزا خواند و گفت: ایران خودرو برای افزایش رضایت مندی مشتریان به هر دو این مقولات توجه ویژه ای دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از طراحی دو پلاتفرم جدید خبر داد و گفت: محصولات فعلی ایران خودرو روی چهار پلاتفرم تولید می شود و با برنامه ریزی صورت گرفته براساس دو پلاتفرم جدید تا سال1400، محصولاتی جدید و به روزی را به بازار عرضه خواهیم کرد.

وی به انضباط مالی برقرار شده در ایران خودرو اشاره کرد و گفت: با كاهش هزینه های سربار، زیان انباشته شده شركت سیر نزولی دارد و گام در مسیر سوددهی گذاشته ایم.

گفتنی است، هفته گذشته رییس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از خطوط تولید ایران خودرو دیدن کرده و از نزدیک با دستاوردهای این شرکت آشنا شدند.

نظر بینندگان
!
!
!