جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۱ | ۱۳۹۳/۱۱/۲۱
محدودیت‌‌ ترافیکی جاد‌ه‌های پرتردد
۰۹:۱۱ | ۱۳۹۳/۱۱/۲۱
اجاره خودرو

محدودیت‌‌ ترافیکی جاد‌ه‌های پرتردد

پرشین خودرو: هم‌اکنون ترافیک در آزادراه کرج-تهران سنگین و در آزادراه‌های کرج-قروین و تهران-کرج و بزرگراه قائم‌شهر-ساری نیمه سنگین است، به دلیل بارش برف رانندگان محور‌های استان‌های سردسیر حتماً زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

به گزارش «پرشین خودرو»، بر اساس اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری، سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌ و اطلاعات دریافتی از گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور‌ در حال حاضر به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

این گزارش حاکی است‌، به دلیل بارش برف در برخی محور‌های مواصلاتی کشور رانندگانی که قصد تردد در محور‌های استان‌های سردسیر و برف‌خیز را دارند، حتماً زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

در شبانه‌روز گذشته کل تردد ثبت‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 1233 ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل 3.0 درصد افزایش نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 19 درصد، اوج تردد بین ساعات 1‌7 تا 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

‌پرترددترین جاده‌های کشور

آزادراه کرج-تهران، آزادراه‌ کرج-قزوین، آزادراه تهران-کرج، آزادراه قزوین-کرج، آزادراه ‌تهران-شهریار، آزادراه تهران-قم، آزادراه ساوه-تهران، محور ‌شهریار-تهران و ‌آزادراه تهران‌-ساوه در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک داشته‌اند.

‌وضعیت ترافیکی برخی از جاده‌‌های پرتردد

در حال حاضر ترافیک در آزادراه کرج-تهران سنگین و در آزادراه کرج-قزوین، آزادراه تهران-کرج، محورهای ایلخچی-تبریز و تبریز-ایلخچی، بزرگراه قائم‌شهر-ساری نیمه سنگین و در ‌‌‌محور‌های قم-سلفچگان، جاده قائم‌شهر-بابل، محور قائم‌شهر-سوادکوه، ‌آزادراه تهران-قم، اردبیل-آستارا، شیراز-مرودشت، آزاد‌راه تهران-سا‌وه، تهران-پردیس ترافیک روان گزارش شده است.

‌محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها ‌تا روز شنبه 25‌ بهمن

در محور کندوان تردد همه خودروها از ساعت 13:00 روز جمعه مورخ 24 بهمن تا ساعت 02:00 با مداد روز شنبه مورخ 25 بهمن ازکرج به مرزن آباد ممنوع و با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد همه خودروها از ساعت 16 روز جمعه مورخ 24 بهمن تا 02:00 بامداد روز شنبه مورخ 25 بهمن از مرزن آباد به کرج یک طرفه خواهد بود.

در محور هراز تردد همه خودروها از ساعت 14:00 روز جمعه مورخ 24 بهمن تا 01:00 بامداد روز شنبه مورخ 25 بهمن از رودهن (محدوده مشاء) به آمل ممنوع بوده و تردد همه خودروها از ساعت 16:00 روز جمعه مورخ‌ 24 بهمن تا 01:00 بامداد روز شنبه مورخ 25 بهمن از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) یک طرفه خواهد بود.

در محور کندوان تردد انواع تریلر‏، کامیون و کامیونت کماکان ممنوع است.

‌در محور هراز تردد همه تریلرها کماکان ممنوع بوده و تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها از ساعت 06:00 الی 24:00 روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه پیش رو ممنوع است.

در محور فیروزکوه تردد همه تریلرها از ساعت 06:00 تا 24:00 روزهای چهارشنبه و جمعه مورخ 22 و 24 بهمن از تهران به قائم‌شهر و بالعکس ممنوع است.

‌در محور رشت – قزوین و بالعکس‌ تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 15:00 الی 23:00 روز سه‌شنبه‌ 21 بهمن، همچنین از ساعت 07:00 الی 23:00 روزهای چهارشنبه و جمعه ‌ممنوع است.

در محور آستارا–اردبیل و بالعکس‌ تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 15:00 تا 23:00 روز جمعه مورخ 24 بهمن ممنوع است.

تردد موتورسیکلت‌ها از ساعت 12:00 ظهر روز سه‌شنبه 21 بهمن تا‌ ساعت 24:00 روز جمعه‌ 24 بهمن از محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه و تهران - سمنان - مشهد و بالعکس، ممنوع است.

ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی‌

محور فرعی شمشک ـ دیزین‌ واقع در استان‌های البرز و تهران‌ تا اطلاع بعدی‌ به دلیل بارش برف مسدود است و تردد از محور کرج-گچسر-مرزن‌آباد انجام ‌می‌شود.

محور فرعی پونل ـ خلخال‌ واقع در استان اردبیل‌ تا اطلاع بعدی ‌به دلیل بارش شدید برف و احتمال ریزش بهمن و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از محور اسالم – خلخال انجام می‌شود.

محور فرعی سروآباد-پاوه واقع در استان کردستان تا اطلاع بعدی‌ به دلیل بارش شدید برف مسدود و تردد از محور سنندج-کامیاران-روانسر-پاوه ‌انجام می‌شود.

محور قدیم اصفهان - شهرکرد (گردنه رخ ـ جعفرآباد)‌ واقع در استان چهار محال و بختیاری‌ از تاریخ 10 آذرماه 93 لغایت‌ 15 فروردین 94 به دلیل احتمال ریزش کوه و سقوط بهمن‌ حدفاصل کیلومتر 17 تا 26 مسدود و تردد از مسیر تونل های رخ 1 و 2‌ انجام می شود.

آزادراه‌ چالوس-مرزن‌آباد (مسیر رفت و برگشت)، واقع در استان مازندران، تا اطلاع بعدی‌ به دلیل عملیات راهداری‌ مسدود و تردد از محور قدیم چالوس-مرزن‌آباد انجام می‌شود.

محور فرعی همدان ـ گنجنامه ـ تویسرکان ‌واقع در استان همدان، تا پایان فروردین 94 به دلیل صعب العبور بودن و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از محورهای همدان- جوکار – تویسرکان و همدان- اسدآباد – تویسرکان انجام می‌شود.

ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

در محور کرمان ـ راین ـ حسین‌آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت) واقع در استان کرمان به‌ دلیل مداخله با ترافیک شهری‏ و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور 23 کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت‌ معرفی می‌شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

محور کرج-‌چالوس (کندوان)‌ واقع در استان البرز، از مورخ 7 مهر لغایت 20 اسفند‌ از ساعت 9 تا 16 و 21 تا 6 صبح‌ به‌ دلیل اجرای عملیات بهینه‌سازی سیستم روشنایی تونل‌های شماره 2 و 3 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور قم ـ گرمسار و بالعکس واقع در استان‌های تهران‏، سمنان و قم، به دلیل تمدید اجرای عملیات راهسازی، تا اطلاع بعدی مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم ـ تهران، برای نقلیه سنگین محور قدیم قم ـ تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام‌رضا(ع) به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

به گزارش فارس، محور زرین شهر ـ باغ بهادران ـ شهرکرد (باند رفت) ‌واقع در استان اصفهان‌ روزهای‌ 25 و 26 ‌بهمن‌ از ساعت 8 تا 17 ‌به‌ دلیل اجرای عملیات تیر گذاری پل مدیسه‌ باند رفت، تردد همزمان با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر احداثی انجام می‌شود؛ همچنین باند برگشت در همین بازه زمانی مسدود و تردد از محور شهرکرد ـ تونل فجر ـ زرین شهر انجام می‌شود.

محور هراز‌ واقع در استان های تهران و مازندران، از تاریخ 26 بهمن لغایت 20 اسفند ‌روزهای شنبه تا سه شنبه از ساعت 20 الی 5 بامداد به دلیل اجرای عملیات راهسازی تعریض و بهسازی حد فاصل شنگلده تا گزنک مسدود و تردد از دیگر مسیرهای منتهی به شمال انجام می‌شود.

محور فیروزآباد ـ جم‌ واقع در استان فارس ‌از مورخ 5 بهمن تا 20 اسفند، از ساعت 7 تا 17 به دلیل اجرای عملیات تعمیرات تونل حدفاصل کیلومتر 90 ‌تا 91 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.‌

محور زنجان ـ میانه ‌واقع در استان آذربایجان شرقی، از مورخ 2 بهمن تا 20 اسفند و از 20 فروردین 1394 تا 31 اردیبهشت 1394 از ساعت 7 تا 17 به‌ دلیل اجرای عملیات تعمیر روشنایی تونل قافلانکوه ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور اردبیل – سرچم واقع در استان اردبیل، از تاریخ 11 بهمن لغایت 21 اسفند‌ از ساعت 7 الی 17 به دلیل اجرای عملیات راهسازی و ترانشه‌برداری، حدفاصل کیلومتر 90 تا 110 ‌مسدود و تردد از محورهای اردبیل – آستارا و اردبیل – سراب – بستان آباد به زنجان انجام می‌شود.

محور کمربندی جنوبی الیگودرز‌ واقع در استان لرستان تا 25 اسفند ‌‌24 ساعته به دلیل اجرای عملیات راهسازی و احداث تقاطع غیر همسطح مسدود و کمربندی شمالی به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شود.‌

محور قم ـ گرمسار و بالعکس، واقع در استان‌های تهران‏، سمنان و قم، به دلیل تمدید اجرای عملیات راهسازی، تا اطلاع بعدی‌ مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم ـ تهران، برای نقلیه سنگین محور قدیم قم ـ تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام‌رضا به سمت پاکدشت و گرمسار خواهد بود.​

بزرگراه گرگان ـ آزادشهر، واقع در استان گلستان‌ از مورخ 18 دی لغایت 15 اسفند ‌از ساعت 7 الی 16 به دلیل اجرای عملیات خط کشی‌، نصب گاردریل‌، تابلو و علائم در دور‌برگردان واقع در کیلومتر 100+2 ‌حدفاصل کیلومتر 660+1 ‌تا 540+2 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور کاشمر-خلیل آباد-بردسکن، واقع در استان خراسان رضوی، از مورخ 23 دی لغایت 30 بهمن از ساعت7 تا 16 به دلیل اجرای عملیات خاکریزی داخل جزیره ‌حدفاصل کیلومتر 5 تا 7 تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور هرات-هرابرجان‌ واقع در استان یزد ‌از مورخ 24 دی لغایت 15 اسفند ‌از ساعت 7‌ الی 16 ‌به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر 1 ‌تا 12 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور کمربندی جنوبی الیگودرز واقع در استان لرستان‌ تا 25 اسفند‌ 24 ساعته به دلیل اجرای عملیات راه‌سازی و احداث تقاطع غیر هم‌سطح مسدود و کمربندی شمالی به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شو‌د.

در آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین‌ مقطع واقع در استان البرز (‌باند جنوبی)‌ تا مورخ 20 اسفند روزهای شنبه تا سه‌شنبه‌ از ساعت 9 الی 15 هر هفته به غیر از ‌تعطیلات رسمی به دلیل ادامه اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل پل حصارک تا تیر شماره‌ 200 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین‌ مقطع واقع در استان البرز (‌باند شمالی)‌ تا مورخ 20 اسفند‌ روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت 9 الی 15 ‌به غیر از‌ تعطیلات رسمی‌، به دلیل ادامه اجرای عملیات درزگیری‌ حدفاصل تیر شماره 200 به سمت قزوین تا پل کلاک‌ عبور همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود، همچنین در همین باند تا ‌20 اسفند روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته‌ از ساعت 24 تا 5 بامداد‌ به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی به دلیل ادامه اجرای عملیات درزگیری حدفاصل پل کلاک تا پل حصارک عبور همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور یزد ـ میبد‌ واقع در استان یزد‌ از 13 دی لغایت 30 بهمن‌ از ساعت 7 تا 16 به دلیل اجرای عملیات درزگیری حدفاصل کیلومتر 18 ‌تا 23 ‌‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور یزد ـ میبد‌ واقع در استان یزد از مورخ 13 دی لغایت 30 بهمن‌ از ساعت 7 ‌الی 16 به دلیل اجرای عملیات درزگیری‌ حدفاصل کیلومتر 18 ‌تا 23 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

‌محور یاسوج ـ بابامیدان، واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد از 10 دی‌ماه تا 20 اسفند‌ از ساعت 7 تا 17 به دلیل اجرای عملیات اصلاح نقاط پرحادثه‌، حدفاصل کیلومتر 34 تا 36 تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.‌

محور پل بریم – شلال دان ـ گچساران‌ واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد‌ از مورخ 10 دی تا 20 اسفند‌ از ساعت 7 ‌تا 17 به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر 36 ‌تا 45 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.‌

محور گچساران ـ خیرآباد – پادوک‌ واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد‌ از مورخ 7 دی تا 20 اسفند‌ از ساعت 7:30 تا 17:30 به دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر 45 ‌تا 800+55 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.‌

محور گچساران ـ خیرآباد – واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد‌ از مورخ 5 دی تا 20 اسفند‌ از ساعت 7 تا 17:30 به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌حدفاصل کیلومتر 15 ‌تا 25 تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور گچساران ـ دیل آرو – چرام‌ واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد‌ از مورخ 6 دی تا 20 اسفند‌ از ساعت 7 تا 17 به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر 13 تا 23 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.‌

کمربندی گچساران‌ واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد‌ از مورخ 6 دی تا 21 اسفند‌ از ساعت 7 تا 17 به دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر 0 ‌تا 11 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.‌

محور همدان - اسدآباد‌ واقع در استان همدان، از‌ 20 شهریور تا 15 اسفند‌ 24 ساعته به دلیل اجرای عملیات احداث زیر گذر بهاران ‌حدفاصل کیلومتر 8 تا 10 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور پلیس راه (اصفهان – شیراز) ـ مبارکه‌ واقع در استان اصفهان، از 1 شهریور تا‌ 29 اسفند‌ از ساعت 8 تا 18 به‌ دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل کیلومتر 10 تا‌ 16 تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور نیشابور-کاشمر، واقع در استان خراسان رضوی، از مورخ 25 دی لغایت 19 اسفند، از ساعت7 تا 16 به دلیل اجرای عملیات بهسازی مسیر، حدفاصل کیلومتر 22 تا 28 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.‌

محور تفت-یزد، واقع در استان یزد از مورخ 24 دی تا 15 اسفند‌ از ساعت 7 تا 16 به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل کیلومتر 1 تا 9 تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

‌محور ایلام-صالح آباد، واقع در استان ایلام، در روزهای ‌26 و 29 بهمن‌ماه از ساعت 12 تا 15 به دلیل اجرای عملیات انفجار و تخلیه مصالح حاصل از انفجار ‌حدفاصل کیلومتر 1 تا 500+9 ‌مسدود و تردد از جاده قدیم ایلام- صالح آباد انجام می‌شود.

آزادراه قزوین ـ زنجان ‌واقع در استان قزوین ‌از مورخ 12 ‌بهمن تا 20 اسفند‌ از ساعت 8 تا 18 به دلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی‌ محدوده کمربندی تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه باغچه ـ مشهد، واقع در استان خراسان رضوی از تاریخ 18 بهمن تا 20 اسفند ساعت 7 تا 16 به دلیل عملیات اجرای نیوجرسی (جداکننده مسیر) مفصلی در حاشیه آزادراه ‌در کیلومتر 800+14 و 400+15 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور کوهدشت-خرم آباد‌ واقع در استان لرستان، در تاریخ 28 بهمن‌ از ساعت 8 الی 14 به دلیل اجرای عملیات راهسازی و ریزش برداری، حدفاصل کیلومتر 130+32 ‌تا 700+32 ‌مسدود و تردد از محور خرم‌آباد – بابا‌زید – زانوگه – کوهدشت و بالعکس انجام می‌شود.

محور خرم‌آباد ـ نورآباد‌ واقع در استان لرستان، در تاریخ 29 بهمن ‌از ساعت 10 الی 14 به دلیل اجرای عملیات راهسازی و ریزش برداری، حدفاصل کیلومتر 23 تا 24 مسدود و به دلیل زمان کوتاه عملیات محور فاقد مسیر جایگزین است.

نظر بینندگان
!
!
!