چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۱:۲۲ | ۱۳۹۳/۱۱/۲۱
10 «هامر» وزارت کشور فروخته شد+سند
۱۱:۲۲ | ۱۳۹۳/۱۱/۲۱
اجاره خودرو

10 «هامر» وزارت کشور فروخته شد+سند

پرشین خودرو: برای اولین بار در برنامه پایش، با ارائه تصویری از یک هامر با پلاک قرمز، از سوی پلیس راهور ناجا اعلام شد که این خودرو متعلق به استانداری آذربایجان شرقی است.

به گزارش «پرشین خودرو»، در سالهای گذشته با ورود ناگهانی حجم زیادی از خودروهای خارجی به کشور، مردم در خیابانها و جاده ها با اتومبیل هایی مواجه شدند که پیش از این امکان حضور آنها در ایران فراهم نبود که یکی از مشهورترین این خودروها، هامرهای آمریکایی بود.
"هامر" یک شرکت خودروساز آمریکایی است که در زمینه ساخت خودروهای بیابانی فعالیت می‌ کند و علاوه بر آنکه نمونه‌ های نظامی این خودرو با نام هاموی، به طور گسترده توسط ارتش آمریکا به کارگرفته می‌ شوند، نمونه های غیرنظامی آن نیز با شکل و شمایل خاص خود، در دنیا عرضه می شود.
اما نکته جالب تر از ورود این خودرو به ایران، خرید تعدادی از آن توسط دستگاههای دولتی در دولت قبل بود. به گونه ای که برای اولین بار در برنامه پایش، با ارائه تصویری از یک هامر با پلاک قرمز، از سوی پلیس راهور ناجا اعلام شد که این خودرو متعلق به استانداری آذربایجان شرقی است.
 


هامر متعلق به استانداری آذربایجان شرقی


هامر با آرم سازمان مدیریت بحران کشور

بعدها نیز خودروی هامر با آرم سازمان مدیریت بحران کشور از دستگاههای زیر مجموعه وزارت کشور، در برخی نمایشگاهها و برنامه های رسمی حضور پیدا کردند تا رسما اعلام شود که پای این خودروها به درون دستگاههای اجرایی نیز باز شده است.
اما حضور این غول های آمریکایی در بدنه حمل و نقل دولت زیاد دوام نداشت و اکنون مشخص شده است که وزارت کشور اقدام به فروش این خودروها کرده است. بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به وزارت کشور، اعلام شده است که این وزارتخانه می تواند در مقابل فروش خودروهای فوق، ماشین ایرانی بخرد.
بر اساس این ابلاغیه که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، همچنین تعداد هامرهای در اختیار وزارت کشور مشخص شده است چراکه مصوبه مذکور رسما اعلام می کند که « وزارت كشور مجاز است نسبت به خرید خودروهای سواری تولید داخل از محل منابع حاصله از فروش 10 دستگاه خودرو "هامر" با رعایت قوانین و مقررات مربوط اقدام کند»

 

همچنین بر اساس تصمیم هیئت دولت، خودروهای موضوع این تصویب نامه از شمول بند (۷) تصویب نامه شماره ۹۲۳۰۸/ت۴۰۵۸۷ك مورخ ۷/ ۶/ ۱۳۸۷ مستثنی هستند.

برچسب ها:
هامروزارت کشور
نظر بینندگان
ugd
vote
۰
vote
۱۳۹۳/۱۱/۲۲
حالا این خودروها رو کی و چند خریدند ؟
!
!
!