چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۵ | ۱۳۹۳/۱۱/۲۴
تاکید بر تولید باطری‌ پیشرفته برای خودروهای الکتریکی
۱۰:۲۵ | ۱۳۹۳/۱۱/۲۴
اجاره خودرو
در جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو مطرح شد؛

تاکید بر تولید باطری‌ پیشرفته برای خودروهای الکتریکی

پرشین خودرو: سخنگوی شورای سیاست گذاری خودرو گفت: موضوع تولید باتری های پیشرفته با توجه به زیان آور بودن سوخت های فسیلی برای انسان و محیط زیست، در تازه ترین نشست این شورا مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش «پرشین خودرو»، ساسان قربانی افزود: تحقیقات جهانی نشان می دهد زیان سوخت های فسیلی برای سلامت معادل چهار درصد GDP را تشکیل می دهد و با توجه به تحول و توسعه فناوری نوین، بویژه خودروهای الکتریکی و هیبریدی یکی از موضوع های محوری جلسه شورای سیاست گذاری خودرو تاکید بر تولید باتری های پیشرفته بود.

وی اضافه کرد: بیست و ششمین جلسه شورای سیاست گذاری خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران شرکت های خودرو ساز و قطعه ساز، تشکلها و انجمنها و صاحبنظران مربوطه برگزار و در آن دو گزارش تحقیقات و عملیاتی درباره باتری های پیشرفته (لیتیومی) ارائه شد.

سخنگوی شورای سیاست گذاری خودرو اضافه کرد: قرار است با توجه به نقش باتری در خودروهای الکتریکی و هیبریدی و سهم مهمی که در قیمت تمام شده دارد، طی دو هفته بررسی دقیق تر در این خصوص صورت گیرد و گزارش مربوطه در نشست آتی منتشر شود.

وی به نقل از وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران باید به سمت خودروهای الکتریکی و هیبریدی حرکت کند و ضروری است برای تولید باتری پیشرفته برای این خودروها به طور جدی عمل شود، زیرا امروز دنیا به این سمت حرکت می کند.

قربانی افزود: تاکید محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص سرمایه مورد نیاز برای تولید باتری های پیشرفته، بهره گیری از همکاری با شرکت های صاحب تکنولوژی و آماده سرمایه گذاری در ایران است.

دبیر شورای یاد شده به نقل از نعمت زاده اضافه کرد: ضروری است تا نسبت به نیازهای آینده برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد و با توجه به وجود کلان شهرها در کشور، توصیه حرکت به این سمت را خاطرنشان کرد.

سخنگوی شورای سیاست گذاری خودرو گفت: اهمیت موضوع سبب شد تا از همه خودروسازان کشور دعوت شود تا بخش ویژه ای برای پیگیری این موضوع ایجاد کنند.

به گفته وی ،موضوع پرداخت قراردادهای قطعه سازان با توجه به مدت باقیمانده تا پایان سال مورد تاکید قرار گرفت تا با در نظر گرفتن هزینه های حقوق، عیدی و پاداش، از خودروسازان درخواست شد در این خصوص تمهیدات لازم را بکار گیرند و پرداخت ها را به موقع انجام دهند.

قربانی در خصوص سخنان نماینده شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در مورد آخرین وضعیت نتایج شاخص های وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه خودرو اظهار داشت: سه حوزه اصلی 'کیفیت محصول'،'فرآیند فروش' و 'فرآینده خدمات پس از فروش' مشتمل بر نتایج برگرفته از بررسی دیدگاه های مشتریان و خروجی بازرسی های تخصصی است.

وی گفت: وزیرصنعت، معدن و تجارت در این نشست بر اولویت رضایت مشتریان درکارهای کیفی تاکید کرد و ارتقاء سطح کیفی تولیدات به منظور صادرات را از ملزومات دانست.

قربانی به نقل از نعمت زاده ابراز داشت: هدف گذاری شاخص های رضایت مشتری از جمله فروش، خدمات پس از فروش و کیفیت اهمیت بسزایی دارد و لازم است نسبت به ارزیابی و مقایسه خودرو های ساخت داخل با استانداردهای جهانی مطرح، و لزوم برنامه ریزی درجهت ارتقای کیفی خاطرنشان شد.

تولید خودرو در دوره 10 ماهه امسال از مرز یک میلیون دستگاه گذشت و انتظار می رود تا پایان سال جاری به رقم هدفگذاری شده یعنی یک میلیون و یکصد هزار دستگاه تولید خودرو برسد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!