دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
احتمال تغییر قیمت خودروهای داخلی تا پایان سال
۱۵:۵۷ | ۱۳۹۳/۱۱/۲۵
اجاره خودرو
رییس اداره بازرگانی و فروش سایپا مطرح کرد:

احتمال تغییر قیمت خودروهای داخلی تا پایان سال

پرشین خودرو: رییس اداره بازرگانی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: فروش سایپا در سال جاری 32 درصد افزایش داشته و در کل کشور نیز گروه‌های خودروسازی با 46 درصد افزایش فروش مواجه بوده‌اند.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمدرضا عباسی در حاشیه افتتاح یازدهمین نمایشگاه خودرو در نمایشگاه بین المللی استان اصفهان اظهار کرد: سراتوکیا، ساینا، برلیانز، S320، لکئوس رنو، ریچ و پادرا و دل هایس از خودروهایی هستند که در نمایشگاه اصفهان رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه فروش سایپا در سال جاری نسبت به سال گذشته 32 درصد افزایش یافته است، افزود: فروش خودرو در کشور نسبت به سال گذشته 46 درصد افزایش داشته است یعنی اینکه تمام برندهای داخلی که سال گذشته 700 هزار خودرو فروخته بودند تا پایان سال جاری یک میلیون 100 هزار خودرو خواهند فروخت و این نشان می‌دهد رکود در اقتصاد کشور نتوانسته صنعت خودروی کشور را مورد هجوم قرار دهد.

رییس اداره بازرگانی و فروش گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: سایپا و ایران خودرو بسیار عالی در صنعت خودرو سازی پیشرفت کرده‌اند و دیگر شرکت‌های از جمله کرمان و مدیران خودرو و... خوب به میدان آمده‌اند چراکه امروز تنوع محصول و کیفیت محصولات بسیار شرایط خوبی را دارد و امروز 14 محصول جدید در این نمایشگاه رونمایی می‌شود که نشان از تحرک و پویایی در صنعت خودرو دارد.

عباسی تاکید کرد: اگر اقتصاد و صنعت کشور این روزها گرفتار رکود است من اعلام می‌کنم که صنعت خودرو سازی به خصوص ایران خودرو و سایپا اصلاً درگیر رکود نشده‌اند چراکه ما دو طرح برای ادامه کار چیده‌ایم، یکی طرح برای زمانی که تحریم‌ها برداشته نشود و توافقات شکست بخورد و طرح دیگر برای زمانی است که تحریم‌ها برداشته شود و مذاکرات نتیجه بخش باشد، پس قطعاً مشکلی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بیش از 80 درصد خودروهای کشور ساخت داخل و متعلق به سایپا و ایران خودرو است، گفت: این روزها بازار خودروی کشور به صورت کامل انحصاری نیست و امیدواریم عرضه و تقاضا قیمت خودرو را تعیین کند.

رییس اداره بازرگانی و فروش گروه خودروسازی سایپا خاطرنشان کرد: در جایگاهی نیستیم که بتوانیم در خصوص قیمت صحبت کنیم، اما آنچه مشخص است بر اساس برنامه‌ها احتمال اینکه شرکت‌های خودروسازی داخلی سیاست افزایش قیمتی را تا پایان سال داشته باشند، وجود دارد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان هم گفت: اصفهان یکی از بازارهای بسیار خوب خودرو در کشور محسوب می‌شود و به همین دلیل رقابت در بازار اصفهان بسیار شدید است.

به گزارش ایسنا، رسول محققیان در حاشیه افتتاح یازدهمین نمایشگاه خودرو در نمایشگاه بین المللی استان اصفهان اظهار کرد: نمایشگاه خودرو از نمایشگاه‌های پربازدید محسوب می‌شود که در سه سالن و به مساحتی بالغ بر 8 هزار 500 متر مربع در اصفهان در حال برگزاری است.

وی درباره زمان نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه در همین ساعات اولیه با بازدید خوبی همراه بوده و نزدیک به 70 درصد خودروهای موجود در نمایشگاه برای رونمایی آورده شده‌اند و قطعاً نمایشگاه خوبی را شاهد خواهیم بود.

محققیان ادامه داد: اگر بازار اصفهان به خودرویی رو بیاورد یا مورد توجه مردم اصفهان باشد قطعاً آن خودرو در بازار ایران با اقبال بسیار خوبی مواجه خواهد شد.

وی به کیفیت نمایشگاه اشاره کرد و گفت: از نظر کیفیت این نمایشگاه در شرایط خوبی است چراکه شرکت‌های مطرح کشوری و حتی خارجی حضور دارند و خودروهای مورد علاقه قشر متوسط و بالا را با خود آورده‌اند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان تصریح کرد: بنز و بی ام دبلیو خودروهای خاصی هستند که برای افراد خاص باید نمایش داده شوند اما در نمایشگاه اصفهان نباید مطرح باشند چراکه این نمایشگاه بازدید عمومی دارد.

محققیان اظهار کرد: اگر به دو سال قبل برگردیم یعنی در سال 91، می‌بینیم این نمایشگاه در دو سالن برگزار می‌شد که یک سالن هم فقط به قطعات تعلق داشت اما این نمایشگاه به سه سالن فقط خودرو ارتقا یافته است همچنین اگر به سال‌های 85 تا 86 برگردیم می‌بینیم در کنار خودرو سواری خودروسنگین و ادوات کشاورزی را هم داشتیم که امسال این‌ها هر کدام نمایشگاه جداگانه خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه خودرو اصفهان تا 27 بهمن ماه دایر خواهد بود.

نظر بینندگان
!
!
!