سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۵ | ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
افزایش نرخ کرایه آژانس ها در راه است
۱۱:۰۵ | ۱۳۹۰/۰۴/۱۴
اجاره خودرو

افزایش نرخ کرایه آژانس ها در راه است

پرشین خودرو: رییس اتحادیه کشوری موسسات توریستی و اتومبیل کرایه از افزایش نرخ آژانس‌ها طی چند روز آینده خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، علیرضا دلاوی گفت: با توجه به افزایش نرخ کریه حمل ونقل عمومی این انتظار منطقی وجود دارد که نرخ کرایه آژانس ها نیز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در این راستا با استانداری، وزارت بازرگانی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان جلساتی برگزار شده است، افزود: احتمالا نرخ کرایه آژانس ها و موسسات توریستی کشور بین 15 تا 20 درصد افزایش می یابد که این افزایش قیمت به این مراکز اعلام خواهد شد.

دلاوری بر این موضوع تاکید دارد که تا زمان اعلام قیمت های جدید، هرگونه افزایش قیمت در نرخ کرایه آژانس ها غیرقانونی است و به شدت با متخلفان برخودرو خواهد شد.

رییس اتحادیه کشوری موسسات توریستی و اتومبیل کرایه تصریح کرد: این اتحادیه در تمام مراحل همگام با سیاستهای دولت حرکت کرده است و مواردی که دولت برای نرخ کرایه تعیین کند، رعایت خواهد شد.

او افزود: اتحادیه تمام تلاش خود را به کار بسته تا از هرگونه تخطی از نرخ‌های مصوب جلوگیری کند به همین منظور اتومبیل‌های گشت اتحادیه به طور منظم از موسسات بازدید به عمل می‌آورند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون با 400 آژانس و موسسه توریستی که بدون پروانه کسب و با قیمت های بالا اقدام به جابجایی مسافر کرده اند، برخورد قانونی صورت گرفته است، ادامه داد: در حال حاضر حدود 1650 آژانس به صورت قانونی در تهران مشغول به فعالیت هستند.

رییس اتحادیه کشوری موسسات توریستی و اتومبیل کرایه با اشاره به برخی مشکلات این مراکز گفت: افزایش بهای قطعات و لوازم یدکی خودروها یکی از بزرگترین مشکلاتی است که فعالان این صنف با آن روبرو هستند.

به گفته وی، افزایش قیمت لوازم یدکی خودروها در شرایطی رخ داده که در نرخ کرایه آژانس ها تغییری ایجاد نشده که این موضوع شرایط سختی را برای همکاران ما به وجود آورده است. به عنوان مثال قیمت لاستیک خودرو با افزایش 40 هزار تومانی از 60 به 100 هزار تومان رسیده و قیمت روغن موتور نیز با افزایش چشمگیری روبرو شده است.

دلاوری با بیان اینکه انتظار داریم دولت تسهیلاتی در خصوص ثابت نگه داشتن برخی کالاهای مصرفی به رانندگان ارائه دهد، اظهار داشت: در صورت انجام چنین برنامه هایی این صنف مجبور به افزایش کرایه نخواهد بود. در صورتی که کالاهای مصرفی با نرخ ثابت در اختیار ما قرار گیرد رانندگان استقبال بیشتری خواهند کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
احمد رضا شریفی
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۰۴/۱۵
بهتر است 20% کمیسیونی که مالکان آژانسها از هر سرویس از راننده نگون بخت می گیرند کسر شود وبه 10% یا 12% تقلیل یابد
پیروز
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۰۴/۱۴
احتمالا یارانه جداگانه ای برای کرایه آژانس پرداخت خواهد شد مانند یارانه نان .
!
!
!