چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۰ | ۱۳۹۳/۱۲/۰۱
افزایش تعداد قربانیان سوئیچ‌های معیوب
۱۰:۱۰ | ۱۳۹۳/۱۲/۰۱
اجاره خودرو

افزایش تعداد قربانیان سوئیچ‌های معیوب

پرشین خودرو: با ادامه روند رسیدگی صندوق پرداخت غرامتی که از سوی جنرال موتورز برای جبران خسارت‌های مربوط به سوییچ‌های احتراق معیوب تشکیل شده است، تعداد کشته شدگان تایید شده تصادفات مربوط به این مشکل به 56 نفر افزایش یافت.

به گزارش «پرشین خودرو»، این صندوق در جدیدترین گزارشی که منتشر کرد، اعلام نمود همچنان سرگرم بررسی هزار و 388 مورد درخواست خسارت مربوط به سوییچ‌های معیوبی است که به وضعیت خاموش تغییر پیدا کرده و باعث متوقف شدن خودرو و از کار افتادن قطعات الکتریکی مانند کیسه‌های هوا می‌شوند.

جنرال موتورز پس از گذشت 11 سال در پی گزارش صدها تصادف و کشته‌های مربوط به سوییچ احتراق معیوب برای رفع این مشکل فراخوان داد.

این خودروساز در سطح جهانی تا سپتامبر گذشته برای 34 میلیون خودرو فراخوان داد و 2.7 میلیارد دلار برای تعمیر و هزینه‌های دیگر این فراخوان‌ها صرف کرد.

کنت فاینبرگ، وکیل مسئول صندوق جبران خسارت جنرال موتورز اظهار کرده است حداقل چند ماه طول خواهد کشید تا به درخواست‌های خسارتی که تا مهلت مقرر در 31 ژانویه دریافت شده است، رسیدگی شود.

این صندوق تا هفته گذشته 478 درخواست خسارت برای کشته شدگان این نقض ایمنی دریافت کرد و سرگرم بررسی 165 مورد از آنها است.

از میان 288 درخواست خسارت مربوط به صدماتی مانند ضربه مغزی یا قطع دو عضو که به این صندوق داده شده است، تاکنون تنها 9 مورد واجد پرداخت خسارت شناخته شده اند.

جنرال موتورز حداقل یک میلیون دلار برای کشته شدگان، 300 هزار دلار برای همسر و 300 هزار دلار برای هر یک از افراد تحت سرپرستی‌ قربانی پرداخت می‌کند. همچنین کسانیکه در تصادفات ناشی از سوییچ معیوب مجروح شده اند، حداقل 20 هزار دلار بابت هزینه‌های درمان خسارت دریافت خواهند کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، جنرال موتورز از سوی کنگره، رگولاتورها و وزارت دادگستری آمریکا در خصوص تعلل 11 ساله برای اعلام مشکل سوییچ احتراق تحت تحقیقات قرار دارد.

از سوی دیگر جنرال موتورز با بیش از 150 مورد شکایت مربوط به سوییچ‌های معیوب که از سوی قربانیان و مالکان خودروهای قدیمی این شرکت تنظیم شده، روبروست. تنها در یک شکایت گروهی مالکان خودرو به دنبال دریافت 10 میلیارد دلار خسارت از جنرال موتروز برای کاهش ارزش و خسارت وارده به 27 میلیون خودروی فراخوان شده هستند

وکلای بسیاری از قربانیان شکایت‌های گروهی تنظیم کرده‌اند که ممکن است برای این شرکت بسیار گران‌تر از غرامتی که وعده داده است، تمام شود اما صندوق غرامت جنرال موتورز به قربانیان قول داده است اگر از شکایت صرفنظر کنند، خسارتشان را زودتر پرداخت خواهد کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!