جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۴ | ۱۳۹۳/۱۲/۰۲
تاکاتا روزانه جریمه می شود
۱۱:۴۴ | ۱۳۹۳/۱۲/۰۲
اجاره خودرو

تاکاتا روزانه جریمه می شود

پرشین خودرو: رگولاتورهای ایمنی آمریکا شرکت ژاپنی تاکاتا را به دلیل کوتاهی در همکاری کامل با تحقیقات مربوط به کیسه‌های هوای معیوب و سرعت بخشیدن به روند حل این مشکل در میلیون‌ها خودروی سواری 14 هزار دلار در روز جریمه کردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، این جریمه بر مبنای قانون آمریکا می‌تواند به حداکثر 70 میلیون دلار بالغ شود. اگر تاکاتا مانع تحقیقات ایمنی در آمریکا شود ممکن است با تحقیقات کیفری مشابه تحقیقاتی که تویوتا در ارتباط با شتاب ناگهانی خودروهایش با آن روبرو و به پرداخت 1.2 میلیارد دلار جریمه محکوم شد، روبرو شود.

این قطعه ساز ژاپنی همچنان با پیامدهای فراخوان میلیونی خودروهای مجهز به کیسه‌های هوای معیوب که در خطر انفجار و پرتاب ترکش وار قطعات فلزی در داخل خودرو هستند و تحقیقات مربوط به آنها دست و پنجه نرم می‌کند.

ظاهرا بادکننده‌های کیسه‌های هوای که عامل به کار افتادن این کیسه‌ها در هنگام تصادف خودرو هستند، معیوب بوده و تاکنون حداقل شش کشته و ده‌ها مجروح برجای گذاشته اند.

به گفته آنتونی فاکس، وزیر حمل و نقل آمریکا، تاکاتا به دو دستور قبلی رگولاتورهای ایمنی این کشور که سال گذشته صادر شدند و این شرکت را ملزم کرده بودند اسناد و مدارک لازم را برای تحقیقات در مورد کیسه‌های هوای معیوب فراهم کند، توجهی نکرده است.

دولت آمریکا تاکاتا را متهم کرده است بیش از 2.4 میلیون صفحه سند به سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه این کشور داده است بدون اینکه توضیح و راهنمایی در مورد آنها ارایه کند.

با اینهمه تاکاتا این اظهارات را رد و اعلام کرده است به طور مرتب با مهندسان این سازمان برای مشخص شدن علت مشکل بادکننده کیسه هوا در تماس بوده است.

مقامات ایمنی آمریکا اعلام کرده اند حدود 90 درصد از خودروهایی که در ارتباط با کیسه‌های هوای تاکاتا تحت فراخوان قرار گرفته اند تا پایان سال 2014 همچنان تعمیر نشده ماندند.

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا از مالکان بعضی از مدل‌های ساخت تویوتا، هوندا، مزدا، بی ام و، نیسان، میتسوبیشی، سوبارو، فیات کرایسلر اتوموبیل، فورد و جنرال موتورز درخواست کرده هر چه سریعتر نسبت به تعویض کیسه‌های هوای خودرویشان اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، این سازمان سال گذشته جریمه مشابهی را علیه جنرال موتورز به دلیل کوتاهی در واکنش به موقع به درخواست اطلاعات در تحقیقات مربوط به سوییچ احتراق معیوب خودروهای این شرکت صادر کرد.

بر اساس گزارش رویترز، وزیر حمل و نقل آمریکا از کنگره این کشور درخواست کرده قانونی را تصویب کنند که آژانس‌های کرایه خودرو و فروشندگان خودروهای دست دوم را ملزم می‌کند مشکلات ایمنی خودروهایی که کرایه می‌دهند یا می‌فروشند را تعمیر کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!