دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۴۰ | ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
فراخوان‌ها کار دست رییس هوندا داد
۱۵:۴۰ | ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
اجاره خودرو

فراخوان‌ها کار دست رییس هوندا داد

پرشین خودرو: تاکانوبو ایتو در پی مشکلات کیفیت خودروهای هوندا که منجر به فراخوان‌های گسترده در سال گذشته شد، از ریاست این خودروساز ژاپنی کنار می‌رود.

به گزارش «پرشین خودرو»، ایتو که به مدت شش سال ریاست هوندا را در دست داشت، مشاور این شرکت خواهد شد و در هیات مدیره آن باقی می‌ماند.

بر اساس گزارش بلومبرگ به نقل از منابع آگاه، در تغییرات مدیریتی که در ژوئن اتفاق می‌افتد، تاکاهیرو هاچیگوی 55 ساله جانشین ایتوی 61 ساله خواهد شد.

تصمیم برای تغییرات مدیریتی به فاصله چند هفته پس از اقدام هوندا در کاهش سود مورد پیش بینی روی می‌دهد. این شرکت پس از فراخوان‌های مربوط به کیسه‌های هوای معیوب ساخت تاکاتا و سیستم‌های هیبریدی جدید در مدل پرفروش فیت و شاسی بلند وزل برای دومین بار سود مورد پیش بینی را کمتر کرد.

هاچیگو که در سال 1982 به عنوان مهندس طراحی اسکلت خودرو در هوندا آغاز به کار کرد، مسئول طراحی مینی ون اودیسه ساخت آمریکا که در سال 1999 عرضه شد و همچنین شاسی بلند سی آر وی در سال 2001 بود. حرفه اش به ارتقای وی در موقعیت‌های مدیریتی هوندا در آمریکا، اروپا و چین کمک کرد تا اینکه سال گذشته مدیر عملیاتی شد.

ایتو که از سال 2009 رییس هوندا بوده است، در سال 1978 به عنوان مهندس طراحی اسکلت خودرو به هوندا پیوست و مسئول طراحی بدنه تمام آلومینیومی خودروی اسپورت ان اس ایکس بوده که در سال 1990 روانه فروش شد.

وی در مواجهه با مشکلات کیفیت اخیر متعهد شده بود این شرکت را به ارزش‌های اصلی آن بازگرداند و هدف فروش سالانه شش میلیون خودرو تا سال 2017 را به دلیل مشکلات کیفیت لغو کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هوندا از سال 2008 برای 14 میلیون خودرو در سراسر جهان به منظور تعمیر کیسه‌های هوای ساخت تاکاتا فراخوان داده است. کیسه‌های هوای معیوب که ممکن است در هنگام به کار افتادن منفجر شده و قطعات فلزی را در داخل خودرو پرتاب کنند تاکنون عامل پنج کشته در آمریکا و همچنین مرگ یک زن باردار در مالزی شناخته شده اند. همه این قربانیان سرنشین خودروهای هوندا بوده اند.

اگرچه فراخوان‌های مربوط به کیسه‌های هوای تاکاتا شامل 9 خودروساز دیگر شد اما این هوندا بود که در آمریکا هدف تحقیقات رگولاتوری و دولتی قرار گرفت و به دلیل کوتاهی در گزارش بیش از 1700 کشته و مجروح تصادفات مربوط به نواقص ایمنی خودروهایش در مدت بیش از 11 سال گذشته، 70 میلیون دلار جریمه شد.

به گزارش ایسنا، مشکلات کیفیت هوندا فراتر از کیسه‌های هوا بود. این خودروساز برای خودروی پرفروش فیت در ژاپن پنج بار از زمان معرفی آن به بازار در اواخر سال 2013 فراخوان داد و همچنین برای شاسی بلند وزل سه بار فراخوان صادر کرد. پس از پنجمین فراخوان فیت، هوندا مسئولیت جدیدی به عنوان مدیر اجرایی برای نظارت بر کیفیت خودروها ایجاد کرد.

بر اساس اعلام هوندا، در میان مدیران دیگر این شرکت تاکاشی یاماموتو که در حال حاضر مسئول تولید است و یوشیهارو یاماموتو مسئول تحقیق و توسعه از سمت خود کناره گیری خواهند کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فراخوان‌هوندا
نظر بینندگان
!
!
!