جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۰:۱۶ | ۱۳۹۳/۱۲/۰۵
توسعه فناوری ارتباط خودروها با یکدیگر
۲۰:۱۶ | ۱۳۹۳/۱۲/۰۵
اجاره خودرو

توسعه فناوری ارتباط خودروها با یکدیگر

پرشین خودرو: ارتباط وسایل نقلیه با یکدیگر و تبادل داده ها طیق تحقیقات می تواند تا حد بسیاری ایمنی جاده و خیابان ها را افزایش دهد.

به گزارش «پرشین خودرو»، دانشگاه MIT یا همان موسسه فناوری و تکنولوژی ماساچوست نگاه بسیار ایده آلی به فناوری ارتباط خودرو با خودرو یا همان vehicle-to-vehicle communication دارد.

این موسسه فناوری مذکور را در لیست فناوری‌های با رویکرد موفقیت در آینده بررسی کرده است که در این رابطه اعلام کرده است که زمانی که خودرو قادر به برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری اطلاعات با یکدیگر به صورت بی سیم بپردازند ایمنی جاده و خیابان‌ها به طور چشمگیری می‌تواند بهبود باید.

در حال حاضر خودروسازان در حال کار بر روی فناوری V2V هستند که یکی از این شرکت‌ها جنرال موتورز است که به عنوان یک بازیکن کلیدی در اوردن فناوری‌های جدید به داخل خودروها ایفای نقش می‌کند.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها در آمریکا تخمین زده است که فناوری می‌تواند تا ۵۹۲ هزار تصادف را در سال کاهش دهد و زندگی بیش از ۱۰۸۳ نفر را در سال کاهش دهد.

به هر حال با این فناوری اطلاعاتی همچون مکان، سرعت و وضعیت ترمز و اطلاعات سنسورها به سایر وسایل نقلیه در همان حوالی ارسال می‌شود که به وسیله تجزیه و تحلیل این اطلاعات سایر وسایل نقلیه نیز می‌توانند جهت جلوگیری از تصادف و تصادم اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش خودروسازی، چندی پیش جنرال موتورز نیز اعلام کرده بود که خودرو Cadillac CT6 مدل ۲۰۱۷ از فناوری فوق بهره گرفته است و خودروسازان بزرگ دیگر از جمله آئودی، بی.ام.دبلیو، فورد، هوندا، مرسدس بنز، تویوتا و ولوو از جمله این شرکت‌ها هستند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!