شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۶ | ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
ورود۳۰ اتوبوس دوکابین برقی
۱۱:۰۶ | ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
اجاره خودرو

ورود۳۰ اتوبوس دوکابین برقی

پرشین خودرو: معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به آخرین وضعیت بازنگری طرح جامع ترافیک، گفت: بخش غربی تهران که دچار فقر شبکه ریلی است، تقویت خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سید جعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه مهم‌ترین بخش بازنگری طرح جامع ترافیک، شبکه ریلی تهران است،‌ گفت: در این بخش غرب تهران که دچار فقر شبکه ریلی است، تقویت بیشتری شده و دسترسی‌های بیشتری را فراهم کرده‌ایم. همچنین طول مترو در شهر بیشتر می‌شود و خطوط قبلی نیز توسعه پیدا خواهد کرد و خطوط اتصال بین خط‌های اصلی نیز پیش‌بینی شده است.

طرح جامع پارکینگ در انتظار تصویب شورا

وی ادامه داد: در بازنگری طرح جامع ترافیک به پیاده‌روسازی و دوچرخه‌سواری تاکید شده و یک تغییر رویکرد دراین بخش داشته‌ایم. همچنین در حوزه پارکینگ، لایحه‌ای که مدت‌ها پیش تحت عنوان لایحه جامع پارکینگ تهیه و به شورا ارائه کرده بودیم، به عنوان چارچوب‌های طرح جامع در حوزه پارکینگ دیده شده است. همچنین خصوصی‌سازی و واگذاری کارها به مردم و جذب مشارکت حداکثری در حوزه حمل و نقل پیش‌بینی شده است.

ساماندهی فعالیت آژانس‌ها و بار در پایتخت

به گفته معاون شهردار تهران، توسعه سیستم‌های هوشمند از دیگر محورهای بازنگری طرح جامع است. همچنین تغییر ساختار و نگرش به اتوبوسرانی و ساماندهی حمل بار و آژانس‌ها از دیگر بخش‌های بازنگری شده طرح جامع است.

جابجایی اعتبارات در مترو رخ نداده است

تشکری هاشمی در پاسخ به این پرسش که برخی از اعضای شورا در خصوص جابجایی اعتبارات مترو که در متمم بودجه به تصویب رسیده بود، به بخش‌های دیگر انتقاد داشتند، گفت: از سرجمع اعتبارات معاونت حمل و نقل کم نشده و به خارج از معاونت نرفته است. اینکه گفته می‌شود این بودجه مترو صرف پیاده‌راه‌سازی یا اتوبان‌سازی شده، درست نیست. ما از ردیف‌های غیرنقد برای ساخت و ساز در بخش بهره‌برداری استفاده کرده‌ایم که بخش بهره‌برداری نیز زیر مجموعه متروی تهران است و یک ایستگاه برای آنکه به بهره‌برداری برسد، باید به طور کامل تکمیل شود.

اصلاح ترافیکی تونل امیرکبیر بعد از تکمیل فعالیت عمرانی

وی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت تونل امیرکبیر، گفت: اصلاحات ترافیکی تونل امیرکبیر پس از تکمیل فعالیت‌های عمرانی آن انجام می‌شود. در حال حاضر تونل جنوبی کامل نشده است. بنابراین پس از تکمیل فعالیت‌های عمرانی، ‌اقدامات ترافیکی انجام و تونل به طور کامل زیر بار می‌رود.

ورود۳۰ اتوبوس دوکابین برقی در سال ۹۴ / ۸۵۰ مینی‌بوس فرسوده از ناوگان خارج می‌شود

به گزارش مهر، تشکری هاشمی در ادامه با بیان اینکه در سال ۹۴، ۲۰۰ دستگاه اتوبوس دوکابین وارد ناوگان اتوبوسرانی می‌شود، گفت: ۳۰ دستگاه اتوبوس دوکابین برقی یا ۶۰ دستگاه اتوبوس تک کابین برقی نیز وارد ناوگان اتوبوسرانی شده و بازسازی ۳۶۰ دستگاه اتوبوس را در سال ۹۴ در دستور کار داریم.

به گفته معاون شهردار تهران، ۸۵۰ دستگاه مینی‌بوس نیز با دادن کمک‌های بلاعوض، از چرخه ترافیکی خارج خواهند شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!