دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۷ | ۱۳۹۰/۰۴/۱۵
از بمب‌های متحرك خیابان‌ها چه خبر؟
۱۰:۳۷ | ۱۳۹۰/۰۴/۱۵
اجاره خودرو

از بمب‌های متحرك خیابان‌ها چه خبر؟

پرشین خودرو: بعد از آن كه خودروهای دوگانه‌سوز به دلیل عدم بازرسی ادواری مخازن سی.ان.جی به بمب‌های متحرك تبدیل شدند، آخرین خبرها حاكی از آغاز بازرسی از این مخازن است؛ اما این بار دستگاه‌ها متولی و تجربه آن‌ها در این زمینه مورد بحث است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، اگرچه ایران طبق رتبه‌بندی انجمن جهانی خودروهای گازسوز اكنون از نظر تعداد خودروهای گازسوز در رتبه سوم جهان قرار دارد و تا سال 2014 میلادی به دومین دارنده‌ ناوگان بزرگ خودروهای گازسوز در جهان تبدیل خواهد شد، اما بعد از گذشت چندین سال از شروع گاز سوز كردن خودروها هیچ نوع بازرسی از مخان گاز نصب شده روی این خودروها صورت نگرفته است.

این در حالیست كه مخازن سی.ان.جی باید در عمر20 ساله خود هر پنج سال یك‌بار به صورت كامل از خودرو جدا شده و بازرسی شوند. هم‌چنین همه‌ مخازن باید سالانه به مدت نیم ساعت با دستگاه ویژه از نظر نشتی احتمالی مورد بازرسی قرار گیرند.

60درصد خودروهای دوگانه‌سوز نیازمند بازرسی ‌اند

اگر از خودروهای گازسوز غیر مجاز در كشور بگذریم، براساس آمار دو میلیون و 300هزار خودرو دو گانه‌سوز مجاز در خیابان‌های كشور درحال تردد است كه 60 درصد از این خودروها به علت بازرسی نشدن مخازن گاز آن‌ها، هر لحظه امكان منفجر شدنشان وجود دارد.

البته به گفته جواد جلینی - كارشناس سی.ان.جی شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران (ISQI)، در این زمینه مشكلی از لحاظ تدوین استاندارد و الزامات وجود ندارد، بلكه موضوع‌های دیگری همچون زیرساخت‌ها، حمایت‌های دولتی، قوانین و رغبت ورود شركت‌های بازرسی موجب شده كه این كار تاكنون عملی نشود.

بازدید از مخازن سی.ان.جی توسط مراكز معاینه فنی خودرو

در همین زمینه محمد رویانیان - رییس ستاد حمل ونقل و سوخت، با اعلام این كه بازرسی از مخازن سی.ان.جی شروع شده است، به ایسنا گفت: بازدید از مخازن از طریق مراكز معاینه فنی خودرو به دو وزارت‌خانه كشور و راه ابلاغ شده است و شركت گاز نیز در این زمینه فعالیت‌هایی صورت داده است.

به گفته وی بازرسی ادواری مخازن سی.ان.جی در حال حاظر در حال انجام است و فقط باید این كار با سرعت بیشتری انجام شود.

شركت‌های بازرسی معتبر انگیزه‌ كار ندارند

در حالی بازرسی ادورای مخازن سی.ان.جی به دو وزارت‌خانه كشور و راه واگذار شده است كه به اعتقاد كارشناسان، مسئولان این دو وزارت‌خانه آشنایی زیادی با مبحث سی.ان.جی و بازرسی ادواری مخازن ندارند، چرا كه به گفته جلینی، انجام این بازرسی نیازمند استاندارد ملی 9426 برای بازرسی ادواری مخازن و استاندارد ملی 9747 برای بازرسی خودروهایی با سوخت گاز طبیعی فشرده (سی.ان.جی) است كه تاكنون شركت‌های اندكی تاییدیه‌های لازم را در این زمینه گرفته‌اند، اما به دلیل مشكلات اجرایی این شركت‌ها انگیزه لازم برای انجام این كار را ندارند.

انجام تست ادواری نیازمند زیرساخت‌های لازم

علاوه براین هر مخزن به 30 تست مختلف نیاز دارد كه مهمترین آنها هیدرواستاتیك، التراسونیك، Burst (تركیدن)، سختی سنجی و نشتی است كه در این میان بعضی ازاین تست‌ها نیز نیازمند شرایط خاص است؛ مانند تست نفوذ گلوله و آزمودن تركیدن تحت فشار كه به زیرساخت‌ مناسب نیاز دارد.

در این شرایط مشخص نیست كه مراكز معاینه فنی قرار است با چه كیفیتی بازرسی ادواری از مخان سی.ان.جی را انجام دهند؛ چرا كه نه از موسسه استاندارد تاكنون تاییدیه گرفته‌اند و نه زیر ساخت‌های لازم برای انجام كار را دارند.

آخرین خبرها حاكی از ان بود كه قرار است نمایندگان شركت‌های منتخب برای آزمون ادواری مخزن‌ها در این مراكز مستقر شوند كه طبق گزارش‌های رسیده هنوز قراردادی با این شركت‌ها امضا نشده است.

مروری بر گازسوز شدن خودروها در ایران

در ایران اولین بار در سال 1356 طرح گاز سوز كردن خودروها به صورت آزمایشی در شهر شیراز با تبدیل هزار و 200دستگاه خودرو سواری به مرحله اجرا درآمد. مشابه این طرح در مشهد نیز در سال 1366 اجرا شد.

شركت اتوبوس واحد تهران و حومه نیز در سال 1371 تحقیقاتی را در زمینه گاز سوز كردن اتوبوس‌های درون شهری آغاز كرد كه در سال 1375 از این نوع اتوبوس‌ها بهره‌برداری شد.

از سال 1383 شركت خودروسازی سایپا شروع به تولید خودروهای گازسوز نیسان وانت و پراید كرد. بعد از آن شرکت بهینه سازی مصرف سوخت به منظور اجرای تبصره 13 قانون بودجه سال 1386، اقدام به دوگانه سوز كردن خودروهای عمومی شامل انواع وانت‌، تاکسی‌، آژانس و تاکسی تلفنی كرد. هم‌چنین دو شركت خودروساز ایران خودرو و سایپا نیز برخی از محصولات خود را به صورت پایه گاز سوز وارد بازار كردند.

اگر چه سایپا در گذشته پراید‌های خود را دوگانه‌سوز تولید می‌كرد، اما اكنون این شركت هیچ خودرو پایه گاز سوزی را روانه بازار نمی‌كند. در حال حاضر خودرو‌هایی كه دوگانه سوز می‌شوند، شامل سمند، پژو 405، پژو پارس، پژو روآ، تندر90، پیكان وانت از ایران خودرو و برخی از مدل‌های ام.وی.ام از مدیران خودروست.

در این میان در كنار كارخانه‌های خودروسازی، كارگاه‌های نصب مخزن سی.ان.جی نیز فعال بودند كه اوایل سال جاری ادامه كار این كارگاه‌ها غیر قانونی اعلام شد.

تكلیف كارگاه‌های مجاز نصب سی.ان.جی مشخص نیست

اگرچه رویانیان اعلام كرد كه شركت خودروسازی ایران خودرو امسال تعهد كرده است كه 700 تا 800 هزار خودرو پایه گاز سوز را وارد بازر كند، اما در این شرایط معلوم نیست تكلیف كارگاه‌های سی.ان.جی چه خواهد شد؟

در همین زمینه خبرنگار ایسنا، از مدیر ستاد حمل ونقل و سوخت كشور وضعیت افراد شاغل در این كارگاه‌ها را جویا شد كه وی خاطرنشان كرد: در حال بررسی این موضوع هستیم تا این افراد از كار بیكار نشوند.

برخی كارشناسان نیز معتقدند كه برای جلوگیری از بیكاری افراد، كارگاه‌های مجاز نصب سی.ان.جی به مراكز بازرسی ادواری مخازن خودروهای دو گانه سوز تبدیل شوند.

پیش نیاز‌های بازرسی ادواری مخازن سی.ان.جی

انجام بازرسی از مخازن سی.ان.جی پیش‌نیازهایی نیز دارد ازجمله تدوین قانون الزام‌آور برای انجام بازرسی، آگاه كردن مصرف كننده از هزینه‌های بازرسی ادواری هنگام خرید خودرو، ایجاد قوانینی برای تست خودروهای خارج از زمان‌بندی پیش ‌بینی شده كه به دلایلی همچون تصادف و سخت‌گیری در واردات محصولات مربوط به سی.ان.جی است.

در این شرایط كه وضعیت خودروهای دوگانه‌سوز قدیمی‌تر به دلیل عدم تست ایمنی مخازن آن‌ها در شرایط بحرانی قرار دارد، ضرورت نهایی شدن تكلیف بازرسی ادواری از مخازن و به میدان كشیدن شركت‌های دارای تاییدیه‌های استاندارد در این خصوص بیش از پیش ضروری است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!