چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
نصب هزار و 800 دوربین در راههای شریانی
۱۰:۴۰ | ۱۳۹۳/۱۲/۱۱

نصب هزار و 800 دوربین در راههای شریانی

پرشین خودرو: رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: نصب یک هزار و 800 دوربین ثبت سرعت در راه های شریانی کشور، خرید، نصب، انتقال دیتا و نگهداری این دوربین ها به مدت پنج سال با احتساب تورم سالانه، حدود 9 هزار میلیارد ریال هزینه دربر داشت.

به گزارش «پرشین خودرو»، داود کشاورزیان در آستانه آغاز سفرهای نوروز94 در نشست با مدیران کل حمل و نقل و پایانه های سراسر کشور بر ضرورت شناسایی مسیرهایی که نیاز به نصب و راه اندازی سیستم های توزین در حال حرکت (WIM) برای جلوگیری از عبور بارهای غیرمجاز دارند و توسعه سیستم اخذ الکترونیکی عوارض(ETC) در محورهای پرترافیک و تمام آزاد راه ها به لحاظ ایمنی تاکید کرد.

وی بر حفظ جایگاه سازمان راهداری و خدمت رسانی به مردم اظهارداشت: تکریم ارباب رجوع، برخورد با مراجعان و رضایتمندی کامل مخاطبان و مشتریان یک اصل بدیهی در سازمان است، که انتظار می رود این اصل در استان ها نیز با حداکثر توان و بیش از پیش رعایت شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ساخت و توسعه مجتمع های خدماتی ـ رفاهی بین راهی را یکی از ضرورت های مهم در ارتقای ایمنی سفرهای جاده ای ذکر کرد و افزود: تفاهم نامه هایی با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شرکت نفت با هدف تسهیل صدور مجوزهای ساخت مجتمع های بین راهی به امضا رسیده که براین اساس، دیگر نیازی به اخذ استعلام های مجدد وجود نخواهد داشت.

وی خواستار تلاش بیش از پیش مدیران کل حمل و نقل و پایانه ها برای جذب سرمایه گذار در ساخت مجتمع های خدماتی ـ رفاهی شد و گفت: تاکنون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مبلغ 150 میلیون تومان برای ساخت هریک از راه های دسترسی به مجتمع های خدماتی ـ اختصاص می داد، که مقرر است تخصیص این رقم برای مسیرهایی که انگیزه کافی برای ساخت مجتمع در آن وجود دارد حذف و این مبالغ به سایر مسیرهایی که انگیزه کمتری برای ساخت مجتمع در آن وجود دارد اختصاص یابد.

کشاورزیان اظهارامیدواری کرد: شناسایی مسیرها و اطلاعات لازم در قالب فراخوان در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی هوشمندسازی حمل ونقل جاده ای و توسعه ITS با هدف تحلیل وضعیت محورهای کشور، یکی دیگر از وظایف این سازمان است و افزود: این مهم با ابزارهای تردد شمار و دوربین های کنترل سرعت که وظیفه نصب، نگهداری و پشتیبانی از آنها برعهده سازمان قرار گرفته انجام می شود و این وظیفه در استان ها برعهده اداره های کل حمل و نقل و پایانه ها است.

وی یادآورشد: قرار است دیتاها از اول اردیبهشت ماه سال آینده در اختیار شرکت نفت قرار گیرد و از اول خرداد ماه نیز سهمیه جدید ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور اضافه خواهد شد و سهمیه ناوگانی که صورت وضعیت و بارنامه ندارند، کاهش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، شهرام آدم نژاد معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در این نشست، موضوع اجرای طرح توزیع سوخت براساس پیمایش از ابتدای اردیبهشت سال 94 را یادآور شد و اظهارداشت: طبق آمار، سال گذشته از 400 هزار دستگاه کامیون فعال در کشور، 96 هزاردستگاه کامیون هیچ بارنامه ای دریافت نکرده اند.

وی اضافه کرد: آمارها نشان می دهد که کامیون هایی که بارنامه دریافت کردند ، 132 میلیارد کیلومتر مسیر پیمودند که چنانچه برای هر 100 کیلومتر به طور میانگین 45 لیتر مصرف گازوییل درنظر گرفته شود، درمجموع سال گذشته حدود پنج میلیارد و 900 میلیون لیتر و به طور روزانه 16 میلیون لیتر گازوییل مصرف شده است.

آدم نژاد گفت: بنابراین با احتساب ضریب 1.5 برای تردد یکسر خالی، باید سال گذشته در بخش بار 23 میلیون لیتر گازوییل مصرف شود ،چنانچه این تناسب را برای تمام وسایل نقلیه درنظر گرفته شود، حدود 41 میلیون لیتر در روز باید مصرف شود، اما کل مصرف در سال گذشته 53 میلیون لیتر بود که نشان می دهد 12 میلیون لیتر آن در حوزه حمل و نقل مصرف نشده است.

به گفته وی سهمیه گازوئیل از اواخر سال 89 تاکنون هفت بار تغییر یافته و این در شرایطی است که میزان مصرف گازوییل در کشور هیچگونه تغییری پیدا نکرده و این نگرانی وجود دارد که با اجرای طرح توزیع سوخت براساس پیمایش باز هم هیچ تغییری در میزان مصرف گازوییل در کشور صورت نگیرد، اما اجرای این طرح باعث شفاف سازی ساختار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بخش حمل و نقل می شود.

آدم نژاد تصریح کرد: چنانچه سهمیه درون شهری و برون شهری به میزان 30 تا 50 درصد کاهش یابد و اطلاعات به درستی ثبت شود، مشکلی در اجرای این طرح وجود نخواهد داشت.

به گزارش ایلنا، معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: طی سه تا چهار ماه نخست اجرای طرح، سهمیه ای که براساس پیمایش اختصاص می یابد از سهمیه قبلی بیشتر نخواهد بود و شاخص دوم نیز براساس سوخت گیری جدول ماهانه است که این روند تا شهریور ماه ادامه خواهد یافت و از ابتدای مهرماه 94 سهمیه ناوگانی که پیمایش بیشتر دارد، افزایش خواهد یافت.

برچسب ها:
دوربین نظارتی
نظر بینندگان
!
!
!