دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۴ | ۱۳۹۳/۱۲/۱۱
تولید وانت پیکان متوقف نمی‌شود
۱۴:۵۴ | ۱۳۹۳/۱۲/۱۱
اجاره خودرو
وانت جدید ایران خودرو نام گذاری شد؛

تولید وانت پیکان متوقف نمی‌شود

پرشین خودرو: خط تولید وانت پی‌ یو وان (جایگزین وانت پیکان) در حالی هفته آینده در ایران خودرو تبریز شروع به کار می‌کند که برخلاف برنامه‌ریزی قبلی این شرکت، تولید وانت پیکان متوقف نخواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، در حالی که طبق برنامه‌ریزی ایران خودرو و بر اساس مصوبه دولت برای توقف تولید وانت پیکان از ابتدای سال 94، قرار بود تولید این محصول در اسفند امسال متوقف و یک نمونه از آن راهی موزه خودرو شود، اما این برنامه تغییر کرده و تولید وانت پیکان همچنان ادامه خواهد داشت.
در نمایشگاهی که اخیراً در عراق برگزار شد، مذاکراتی در مورد صادرات وانت پیکان به عراق صورت گرفت و ظاهراً قرار است تولیدات این محصول از سال 94 به بعد بابت صادرات به عراق ادامه یابد.
به این ترتیب تولید وانت پیکان در کارخانه ایران خودرو تبریز متوقف نخواهد شد و تولید این خودرو با هدف صادرات ادامه خواهد یافت.
قرار بود تولید وانت پیکان به دلیل اینکه امکان نصب دو ایربگ بر روی این خودرو فراهم نیست، تا پایان سال جاری متوقف شود.
در عین حال، تولید وانت پی یو وان که با عنوان "آریسان" نام گذاری شده است به عنوان جایگزین وانت پیکان از 19 اسفندماه به طور رسمی در ایران خودرو تبریز آغاز خواهد شد.
قرار است این مراسم با حضور رئیس سازمان محیط زیست، مسئولان سازمان استاندارد و وزارت صنعت برگزار شود.
وانت پی یو وان (آریسان) بر روی پلت فرم پژو 405 طراحی شده و دارای موتور 1700 سی‌سی چهار سیلندر است.
این خودرو در دو نوع بنزینی و پایه گازسوز با ترمز ضد قفل هیدرولیک، فرمان هیدرولیک با قابلیت تاشو و گریبکس پنج دنده ارائه می‌شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!