سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۲۷ | ۱۳۹۳/۱۲/۱۷
شاسی بلند تیگوان بزرگتر می‌شود
۱۵:۲۷ | ۱۳۹۳/۱۲/۱۷
اجاره خودرو

شاسی بلند تیگوان بزرگتر می‌شود

پرشین خودرو: فولکس واگن قرار است جزییات توسعه برنامه ریزی شده کارخانه مکزیکی خود برای ساخت مدل جدید شاسی بلند تیگوان برای بازار آمریکا را اعلام کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، مارتین وینترکورن، مدیرعامل فولکس واگن اواسط سال گذشته اعلام کرد مدل جدید تیگوان در آلمان تولید نخواهد شد.

مقامات فولکس واگن در دسامبر به وال استریت ژورنال اظهار کرده بودند که خودروی جدید در مکزیک تولید می‌شود با اینهمه تصمیم نهایی مشروط به مذاکرات بیشتر با مقامات این کشور عنوان شد.

اکنون منابع آگاه می‌گویند این مذاکرات به پایان رسیده و انتظار می‌رود تولید تیگوان سال آینده آغاز شود.

مدل جدید تیگوان حدود 25 سانتیمتر بیشتر از مدل کنونی طول دارد که فضا را برای گنجایش هفت صندلی یا بیشتر فراهم می‌کند.

انتظار می‌رود این شرکت جزییات بیشتر توسعه برنامه ریزی شده فعالیتش را در کنفرانس نتایج مالی سالانه خود اعلام کند.

کارخانه فولکس واگن در پوئبلا تولید بیتل را در سال 1964 آغاز کرد و اکنون این کارخانه دومین کارخانه بزرگ این خودروساز پس از کارخانه اصلی اش در ولفسبرگ آلمان و بزرگترین کارخانه در آمریکای شمالی است که سالانه حدود 500 هزار خودرو تولید می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، فولکس واگن حدود یک میلیارد دلار برای توسعه پوئبلا سرمایه گذاری خواهد کرد و 1900 شغل جدید در این کارخانه ایجاد می‌کند. با اینهمه فولکس واگن هنوز این سرمایه گذاری و آمار اشتغال را تایید نکرده است.

تولید تیگوان بزرگ‌تر بخشی از تلاش گسترده فولکس واگن برای احیای کسب و کار آمریکایی خود از طریق عرضه مدل‌های شاسی بلند است. در حالیکه فروش شاسی بلندها و پیکاپ‌ها در آمریکا به سرعت رو به رشد است اما فولکس واگن به دلیل اینکه شاسی بلند یا پیکاپ بزرگتری ندارد، از این بازار پررونق بی‌نصیب مانده است.

فولکس واگن اکنون سرگرم توسعه کارخانه اش در چاتانوگای تنسی است تا یک شاسی بلند اندازه متوسط به نام کراس بلو را تولید کند. انتظار می‌رود این خودرو سال آینده برای فروش به بازار عرضه شود. این خودروساز همچنین مدل کوپه کراس بلو را به واسطه‌های فروش نشان داده است.

کوپه کراس بلو ممکن است تا اوایل سال 2017 در همان خطی تولید شود که مدل استاندارد کراس بلو در چاتانوگا تولید می‌شود با اینهمه این امر به تقاضای فروشندگان و موفقیت شاسی بلند کراس بلو بستگی خواهد داشت.

با ساخت مدل‌های جدید، تعداد مدل‌های شاسی بلند فولکس واگن تا سال 2018 به چهار مدل شامل تیگوان، کراس بلو، کوپه کراس بلو و توارگ می‌رسد.

به گزارش ایسنا، برند لوکس آئودی فولکس واگن هم در تدارک آغاز تولید شاسی بلند Q5 در مکزیک در سال آینده است. آئودی شاسی بلندهای Q5، Q7 و Q3 را در آمریکا می‌فروشد.

پورشه که برند اسپورت فولکس واگن است هم دو شاسی بلند کاین و ماکان را در آمریکا می‌فروشد. انتظار می‌رود برند فوق لوکس بنتلی هم تا پایان امسال تولید یک شاسی بلند فوق لوکس را آغاز کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!