جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۸ | ۱۳۹۰/۰۴/۱۸
 بازار خودرو اروپا در باتلاق رکود اقتصادی
۱۱:۱۸ | ۱۳۹۰/۰۴/۱۸
اجاره خودرو
انگلستان به فرانسه و اسپانیا پیوست

بازار خودرو اروپا در باتلاق رکود اقتصادی

پرشین خودرو: انگلستان بعد از آنکه 6.2 درصد کاهش فروش را در ماه گذشته میلادی تجربه کرد در این مورد همانند فرانسه و اسپانیا شد تا بازارهای عمده خودرو اروپا هم چنان در شرایط رکود به سر ببرند.

به گزارش «پرشین خودرو»، میزان فروش خودرو در انگلیس در ماه گذشته میلادی به 183 هزار و 125 دستگاه کاهش یافت که البته برای 12 ماه گذشته سیر نزولی خود را ادامه داده است.

هم چنین فروش خودرو در شش ماه ابتدایی سال جاری میلادی برای کشور انگلیس افتی 7.1 درصدی را تجربه کرد اما به پیش بینی ها مبنی بر فروش 1.9 میلیون دستگاه خودرو نزدیک می شود.

تحلیل گران تعادل عرضه و تقاضا در این کشور را عمده دلیل کاهش میزان فروش خودرو عنوان کرده اند.

با این حال اسپانیا و فرانسه نیز در ماه گذشته میلادی شرایطی مشابه را تجربه کردند. فرانسه مهد خودرو اروپا در این مدت 12.6 درصد کاهش فروش خودرو را تجربه کرد.

این در حالی است که این کشور دو ماه قبل نیز کاهشی 8.3 درصدی را در فروش خودرو به ثبت رسانده بود.

پایان یافتن برنامه مشوق های خرید خودروهای نو در این کشور عمده علت کاهش فروش خوردو ذکر شده است.

در اسپانیا شرایط بد تر از جاهای دیگر در جریان است. این کشور در ماه گذشته میلادی 31.4 درصد افت فروش خودرو را تجربه کرد. این کشور نیز یکسالی است برنامه مشوق های خود را از بازار برداشته است. البته مشکلات اقتصادی که این کشور با آن دست و پنجه نرم می کند باعث شده اوضاع معیشتی مردم اجازه رونق به بازار خودرو ندهد.

تنها کشوری که به تبع شرایط اقتصادی خود از شرایط بهتری برخوردار بوده آلمان است. 10 درصد رشد فروش چیزی است که بازار خودرو این کشور آن را در ماه گذشته میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است. این کشور در شش ماه ابتدایی سال جاری یک میلیون و 620 دستگاه خودرو را شماره گذاری کرده است.

در مقایسه با دیگر کشورهای قاره اروپا این آلمان است که شرایط اقتصادی آن از بهترین شرایط ممکن بر خوردار بوده و وضعیت اشتغال آن در بالاترین سطح در 20 سال اخیر قرار دارد.

در دیگر کشورهای اروپا نیز وضعیت به همین ترتیب است و بیشتر کشورهای اروپایی نتوانسته اند رشدی در فروش این ماه خود بر جای بگذارند. تحلیلگران شرایط ناپایدار اقتصادی را از عمده دلایل افت بازارهای این قاره عنوان کرده اند.

نظر بینندگان
!
!
!