جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۲:۲۱ | ۱۳۹۰/۰۴/۱۶
نسل جدید "ریو" در سایپا
۱۲:۲۱ | ۱۳۹۰/۰۴/۱۶

نسل جدید "ریو" در سایپا

پرشین خودرو: سه سال پیش در روزهای اوج رکود جهانی اقتصاد، سایپایی‌ها از طریق پارس‌خودرو یک میز مذاکره در اروپا دایر کردند.

به گزارش«پرشین خودرو» خودروسازان جهانی و حتی امریکایی‌های بسیاری دور این میز نشستند. پونتیاک بهترین شرایط برای فروش خود را پیشنهاد داد. آن میز با بهبود اوضاع اقتصادی جهان برچیده شد ولی تجربه‌اش باقی ماند تا اینکه سه‌شنبه گذشته، هواپیمایی حامل مدیرعامل سایپا و پارس‌خودرو در ایتالیا و دیگر کشورها به زمین نشست.

در این سفرها سایپا و پارس‌خودرو، با فیات در ایتالیا و ایکیو توافق کرده و به کره رفتند و در آنجا با کیا به توافق رسیدند.

مسافرت رئیس آسیا و افریقا کمپانی رنو به ایران و توافق سایپا با آنها همزمان با افزایش سهام و در دست گرفتن شرکت ایدکو که نبض ایرانی شرکت رنو پارس است، به ژاپن سفر کردند و با نیسان به توافق رسیدند.

قبل از این سفر، مدنی مدیرعامل پارس‌خودرو به ژاپن رفت و چند روز بعد پوستین‌دوز به وی ملحق شد و اکنون با دو توافق جدید که یکی شامل میکرا است در فرودگاه هستند.

سایپا در تنوع محصول بسیار ضعیف است و حتی اوضاع رقت‌انگیزی دارد اما یک امتیاز بزرگ هم دارد؛ برخلاف ایران خودرو که درهمکاری با پژو گیر کرده با کمپانی‌های متنوعی همچون کیا، نیسان، سیتروئن و ایکیو همکاری دارد.

از سویی با خرید بن‌رو که نماینده فیات بود، ظرفیت تولید را تا حدود 150هزار دستگاه بالا برده است.

بر اساس گزارش خودرو‌امروز؛ پارس‌خودرو هم می‌تواند از خط تندر، تولید بیشتری بگیرد و به همه اینها توانایی افزودن خط تولید "نیوسراتو" را هم افزود. در واقع سه قطب زامیاد، سایپا و پارس‌خودرو همزمان چند محصول جدید را در برنامه دارند و ظرفیت تولید و فروش نیز پشتیبان آنها است.

بازی پیچیده آنها با برندهای جهانی بدون درنظر گرفتن بازار وانت، طیفی از خودروهای سواری تا خودروهای لوکس را شامل می‌شود. در این بین برندها نیز طرف آنها هستند تا جایی که "کیا" حاضر است نسل دوم ریو را به سایپا هدیه کند.

نظر بینندگان
محمد
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۰۴/۱۶
حرفهای قشنگی است!!!انشاالله که راست باشد!!!!!!!!!
!
!
!