جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۰ | ۱۳۹۳/۱۲/۲۶
افزایش 20 درصدی کرایه تاكسی در مشهد
۱۳:۳۰ | ۱۳۹۳/۱۲/۲۶
اجاره خودرو

افزایش 20 درصدی کرایه تاكسی در مشهد

پرشین خودرو: اعضاى شوراى اسلامى شهر مشهد با افزایش نرخ کرایه تاكسی در سال آینده به میزان ۱۵ تا ۲۰ درصد موافقت کردند.

به گزارش «پرشین خودرو»، اعضاى شوراى اسلامى شهر مشهد ظهر سه شنبه در شصت و سومین جلسه علنى با افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی های درون شهری در سال ۹۴ موافقت کردند.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد در این نشست اظهار كرد: با توجه به تقاضاى صنف تاکسیرانی مبنی بر افزایش ۲۵ درصدی کرایه با در نظر گرفتن توانایی پرداخت توسط شهروندان نرخ کرایه تاکسى های شهری بین ۱۵ تا ۲۰ درصد در سال آینده افزایش می یابد.

محسن انتظاری هروی افزود: بر اساس این مصوبه نرخ کرایه تاکسی شهری برای خودروهای سمند، آردی پیکان، پراید، ون و روا ۱۵ درصد و نرخ کرایه تاکسی بی سیم و آژانس نیز در سال آینده ۲۰ درصد افزایش می یابد.

وی گفت: همچنین نرخ خدمات تاکسیرانی از ساعت ۲۲ تا شش صبح نیز ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.

رییس شورای شهر مشهد افزود : نرخ تاکسی های ویژه پایانه های مسافربری و راه آهن نیز بر مبنای تاکسی های شهری دربستی محاسبه می شود.

پرداخت ورودیه تاکسی به فرودگاه مورد مخالفت قرار گرفت

به گزارش مهر، همچنین یکی از تبصره های لایحه شهرداری مشهد تامین هزینه های اداره خطوط تاکسیرانی فرودگاه مشهد با افزایش مبلغ ۴۰۰ ریال ورودیه خودرو به فرودگاه بود كه به تایید اعضاى شوراى اسلامى شهر نرسید.

رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکته ای شورای شهر مشهد در مخالفت با این تبصره گفت: پرداخت مبلغی با عنوان ورودی تاکسی به فرودگاه توجیه قانونی ندارد.

عبدالکریم جوادی افزود: اگر فرودگاه مبلغی به عنوان ورودی از ناوگان تاکسیرانی دریافت می کند باید در قبال آن به تاکسیرانان ارئه خدمت کند كه متاسفانه این اقدام از سوى مدیریت فرودگاه مشهد انجام نشده است.

وی ادامه داد: فرودگاه مشهد به عنوان یكى از مبادى ورودى شهر از جایگاه و اهمیت بالایى قرار دارد لذا باید نسبت به نظافت و نحوه خدمت رسانى به تاكسیرانى اقدام كرده و در شان پایتخت فرهنگى كشور باشد.

رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهد تصریح كرد: در حال حاضر فرودگاه مشهد جایگاهی برای نظافت در اختیار تاکسی داران قرار نداده است لذا وقتی ارائه خدمت نمی کند افزایش ورودی تاکسی به فرودگاه نیز توجیهی ندارد.

شهردار مشهد نیز در این نشست در موافقت با افزایش ورودی به فرودگاه اذعان كرد: فرودگاه مشهد نگین انگشتری براى این كلانشهر مذهبى است و باید وسایل نقلیه مناسب در این مکان تدارک دیده شود.

سیدصولت مرتضوی با بیان اینکه فرودگاه یک شرکت دولتی است افزود: در همین راستا باید درآمدها و هزینه هاى آن با هم تراز باشد و زیان ده نباشد.

وى گفت: فرودگاه مشهد نسبت به تامین هزینه هاى خود از قبیل ترمیم آسفالت، لکه گیری باید تامین منابع کند كه این افزایش تا حدودی به فرودگاه در تامین هزینه ترمیم آسفالت کمک می کند.

بر این اساس اعضای شورای شهر مشهد با این افزایش نرخ مخالفت کرده لذا این تبصره از مصوبه حذف شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!