چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
اعلام ساعت «مرگ» در سفرهای نوروزی
۰۰:۰۵ | ۱۳۹۴/۰۱/۰۳

اعلام ساعت «مرگ» در سفرهای نوروزی

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به اینکه در روزهای اخیر لغزندگی و سرخوردن خودروها، مهمترین علت تصادفات جاده‌ای بوده، ساعت مرگ در جاده‌های کشور را اعلام کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار اسکندر مومنی در جریان بازدید از پاسگاه پلیس راه چالوس- تنکابن اظهار داشت: با توجه به بارش باران و برف در غرب، شمالغرب و شمال کشور، جاده‌های این استان‌ها لغزنده است. لذا از رانندگان می‌خواهیم با توجه به وضعیت جوی و لغزنده بودن جاده‌ها با سرعت مطمئنه تردد کنند تا بتوانند خودرو را کنترل کنند.

وی ادامه داد: در ٢٤ساعت گذشته تصادفات، به میزان اندکی کاهش یافت اما بیشترین علت تصادفات در این روز لغزندگی و سر خوردن خودروها بوده است.

به گفته رییس پلیس راهور ناجا بیشترین تصادفات نوروزی بین ساعات ١٦ تا ٢٠ رخ می‌دهد که مهمترین علت آن خستگی و خواب آلودگی است.

مومنی با اعلام پرتصادف ترین استان‌های کشور گفت: از ابتدای طرح نوروزی تا کنون استان‌های کرمان، فارس، خراسان رضوی، اصفهان و خوزستان رکوردار بیشترین تصادف و تلفات رانندگی هستند.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: بیشترین تردد در سفرهای نوروزی در جاده‌های خراسان رضوی، استان‌های منتهی به شمال کشور ، قم و خوزستان ثبت شده است.

وی با اشاره به این که درحال حاضر حجم ترافیک جاده‌ها رو به افزایش است افزود: پیش بینی می کنیم تا دو روز آینده و با رسیدن مسافران موج اول مسافران به مقصدهایشان ترافیک جاده‌ای روان شود.

مومنی با اشاره به اینکه مسیر، بخشی از سفر است، تاکید کرد: رعایت فاصله طولی توسط رانندگان، تردد با سرعت مطمئنه و پرهیز از سبقت غیرمجاز می‌تواند از بروز تصادفات جلوگیری کند.

برچسب ها:
پلیسپلیس راهور
نظر بینندگان
!
!
!