یكشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۴ | ۱۳۹۴/۰۱/۱۵
سایپا:پراید در تصادفات اول نیست
۱۰:۱۴ | ۱۳۹۴/۰۱/۱۵

سایپا:پراید در تصادفات اول نیست

پرشین خودرو: به‌دنبال درج خبری با عنوان پراید همچنان حادثه‌ساز بی‌رقیب، در همشهری ۱۹اسفند ۹۳شرکت تولید‌کننده خودروی پراید توضیحاتی دراین باره ارسال کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، بخش‌هایی از توضیحات مرتبط با خبر همشهری عینا بدین شرح است:

رئیس محترم پلیس راهور ناجا در اعلام خبر مذكور صرفا به تعداد تصادفات پرداخته است و این در حالی است كه بیش از 5میلیون خودروی پراید در جاده‌های كشور در حال تردد است. اصولا در بررسی اینچنین موضوعاتی می‌بایست تعداد تصادفات به نسبت تعداد تردد خودرو بررسی‌ و اعلام‌شود؛ چرا كه در این اعلام، تعداد تصادفات یك خودرو با 10هزار تردد در جامعه با تعداد 5میلیون پراید كه در خیابان‌ها حضور دارند مقایسه شده كه معقول و منطقی نیست.

رئیس محترم پلیس راهور ناجا در اعلام گزارش عملكرد مجموعه خود تمامی موارد مطرح شده را به‌صورت نسبی با سال‌های گذشته سنجیده و رشد نكات مثبت مجموعه خود را بر این اساس مشخص و مطرح كرده‌اند. در این گزارش افزایش تعداد خودرو، تعداد گواهینامه صادر شده و بر همین اساس كاهش تلفات به نسبت سال‌های گذشته اعلام شده و این در حالی است در گزارش مذكور اعلام تعداد تصادفات خودرو بدون درنظر گرفتن فراوانی خودرو در جامعه و صرفا براساس تعداد تصادفات مطرح شده‌است. براساس گزارش ارائه شده در نسبت تعداد تصادفات به تعداد تردد خودرو پراید در رده چهارم قرار گرفته و برخلاف اعلام رئیس محترم پلیس راهور به‌صورت نسبی بیشترین تصادفات متوجه خودروی پراید نیست.

با توجه به‌وجود مشكلات متعدد در حوزه تصادفات خودرو ازجمله نبود راه‌های ایمن و مجهز به تابلوهای مربوطه، پایین بودن فرهنگ رانندگی و نقص در عوامل انسانی جای تعجب دارد كه چرا مسئولین محترم نیروی انتظامی صرفا با بیان مطالبی، خودروسازان را خطاب قرار داده و تمامی مشكلات موجود در این زمینه را به‌خودروسازان نسبت می‌دهند. ظاهرا دیواری كوتاه‌تر از خودروساز پیدا نمی‌كنند.

توضیحات همشهری: براساس اعلام پلیس راهور ناجا، خوروی پراید بالاترین آمار كشته‌شدگان در تصادفات رانندگی را در كشور دارد كه شركت تولید‌كننده می‌توانست با افزایش ضریب ایمنی از تعداد كشته‌شدگان بكاهد.

پلیس راهور معتقد است با اصلاح سیستم ایمنی توسط خودروساز تا50درصد از تلفات این خودرو در تصادفات كاهش می‌باید. درباره استاندارد بودن خودروهای تولید داخل نیز ذكر این نكته ضروری است استانداردهای ایران از استانداردهای روز دنیا پایین‌تر است و حداقل‌ها رعایت می‌شود.

منبع: همشهری

برچسب ها:
پرایدتصادف
نظر بینندگان
!
!
!