شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۸:۱۵ | ۱۳۹۴/۰۱/۱۷
آزمایش خودرو بدون راننده در پایگاه نظامی
۱۸:۱۵ | ۱۳۹۴/۰۱/۱۷
اجاره خودرو

آزمایش خودرو بدون راننده در پایگاه نظامی

پرشین خودرو: هوندا موتور همانند مرسدس بنز خودروها و فناوری‌های بدون راننده را در جاده‌های خصوصی یک پایگاه دریایی سابق آمریکا خارج از سانفرانسیسکو تست خواهد کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، این خودروساز ژاپنی با مرکز مابلیتی ترانسفورمیشن دانشگاه میشیگان که قصد دارد تابستان جاری در آن آربور یک تسهیلات تست مشابه به نام ام سیتی راه اندازی کند، همکاری دارد.

هوندا اعلام کرده نمونه‌های اولیه از سدان آکورا آر ال ایکس را که به حسگرها و دوربین‌های مورد استفاده در خودروهای بدون راننده آینده مجهز است، تست خواهد کرد.

هوندا و مرسدس از پایگاه دریایی سابق کنکورد ناوال ویپنز برای تست و طراحی فناوری‌های کمک راننده برای بهبود ایمنی استفاده خواهند کرد. پیش از اینکه این خودروسازان خودروهای بدون راننده را ظرف پنج تا 10 سال آینده معرفی کنند، این فناوری‌های کمک راننده با امکاناتی مانند کروز کنترل یا سیستم تثبیت کننده سرعت خودرو و حفظ خودرو در خطوط به تدریج معرفی خواهند شد.

این پایگاه دریایی سابق جاده‌های هموار و تعدادی ساختمان دارد و به روی عموم مردم باز نخواهد بود. هوندا اعلام کرده این پایگاه یک محیط کنترل شده است که برای تست خودروها و سیستم‌های آزمایشی می‌تواند تحت تغییرات قرار بگیرد و احتمالا توسط کنسرسیومی شامل هوندا و بیمه کنندگان و تعمیرکنندگان خودرو و سایر شرکت‌های مرتبط با صنعت خودرو مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت‌های دیگر مانند دلفی اتوموتیو و غول اینترنتی گوگل نمونه‌های اولیه خودروهای بدون راننده را در جاده‌های عمومی آزمایش کرده اند.

به گزارش ایسنا، گوگل مدل‌های تغییریافته تویوتا پریوس و لکسوس آر ایکس را در خیابان‌های نزدیک مقر خود در مونتین ویوی کالیفرنیا تست کرده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!