چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۷ | ۱۳۹۴/۰۱/۱۷
سیستم‌ ایمنی حرکت خودرو بین خطوط
۱۳:۲۷ | ۱۳۹۴/۰۱/۱۷
اجاره خودرو
توسط هیوندای عرضه می شود؛

سیستم‌ ایمنی حرکت خودرو بین خطوط

پرشین خودرو: هیوندای موتور قصد دارد با سبقت گرفتن از رقیبانش، استفاده از سیستم‌های ایمنی پیشرفته کم هزینه و امکانات جدید رانندگی اتوماتیک را تا سال 2020 افزایش دهد.

به گزارش «پرشین خودرو»، مدیر تیم طراحی کنترل ADAS اظهار کرد: عرضه این سیستم‌ها و امکانات امسال با مهاجرت سیستم‌های دستیار راننده پیشرفته هیوندای یا ADAS به خودروی کوچک الانترا صورت می‌گیرد.

همچنین هیوندای امسال سیستمی را عرضه خواهد کرد که به خودرو امکان می‌دهد با هر سرعتی همچنان در میان خطوط حرکت کند.

در گامی به سوی رانندگی اتوماتیک، هیوندای فناوری دستیار ترافیک جدیدی را طراحی می‌کند که شتاب خودرو، ترمز و فرمان را بدون نیاز به دخالت راننده کنترل خواهد کرد.

بهبود ایمنی از سوی هیوندای در حالی صورت می‌گیرد که خودروسازان برای عرضه فناوری‌های ایمنی پیشرفته‌تر با قیمت‌های مقرون به صرفه در خودروهای بازار انبوه رقابت می‌کنند. تا چند سال قبل سیستم‌هایی مانند کنترل کروز فعال و ترمز اتوماتیک در خودروهای گران قیمت عرضه می‌شد.

تویوتا موتور قول داده است این سیستم‌ها را تا سال 2017 در بیشتر خودروهای سبک در ژاپن، آمریکا و اروپا عرضه کند. هوندا موتور هم قرار است در کنار مرسدس بنز به تست خودروها و فناوری‌های بدون راننده در یک پایگاه نظامی سابق در کالیفرنیا بپردازد.

بر اساس گزارش اتوموتیو نیوز، هیوندای برای ارایه تصویر درخشان از برند گران قیمتش قصد دارد مجموعه فناوری‌های خود را عرضه کند.

با اینهمه هزینه‌های فناوری دستیار ترافیک با گسترش به خودروهای بازار انبوه باید کاهش پیدا کند. حسگرها عمده هزینه‌های سیستم‌های ایمنی را تشکیل می‌دهند و این قیمت‌ها هر سال 10 تا 20 درصد کاهش پیدا می‌کند.

به گفته مهندسان، هیوندای فناوری‌های ADAS را در خودروهای پایین‌تر از سدان اندازه متوسط سوناتا عرضه نمی‌کند و این سیستم‌ها در هیچ خودرویی به طور استاندارد عرضه نمی‌شوند اما این خودروساز با مقررات سخت گیرانه، مهیای استاندارد کردن آنها شده است.

به گزارش ایسنا، هیوندای در حال حاضر سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک، سیستم هشدار خروج از خط، سیستم کمکی حرکت میان خطوط، دستیار پارک و تشخیص نقاط کور را عرضه می‌کند. این سیستم‌ها که عمدتا از رادار موج میلیمتری و حسگرهای اوپتیکال استفاده می‌کنند، توسط هیوندای موبیس و شرکت کره ای ماندو بعلاوه شرکت‌های خارجی دلفی اتوموتیو و تی آر دبلیو اتوموتیو هولدینگز تامین می‌شوند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
هیوندای
نظر بینندگان
!
!
!